Przysłowiowa Polska złota jesień nie zawsze jest taka piękna i pogodna, październik to miesiąc dosyć kapryśnej pogody. Nagłe spadki temperatury, silny wiatr i obfite opady deszczu są w dużej mierze odpowiedzialne za nasz nastrój i chęci do działania. Jak sobie umilić ten ciężki okres? Najprostszym sposobem na odpoczynek jest wzięcie krótkiego urlopu ale gdzie pojechać w październiku kiedy za oknem plucha? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, skorzystaj z naszych wskazówek, zainspiruj się i naładuj swoje akumulatory!

Urlop w październiku – jaki kierunek wybrać?

Jako mieszkaniec Polski zapewne jesteś osobą, która lato najchętniej spędzała by w górach a zimę w tropikach, prawda? Podróżowanie poza sezonem stało się niezwykle modne wśród polskich wczasowiczów, którzy coraz chętniej swój wakacyjny urlop przekładają na późniejsze miesiące.
Pamiętaj, że nie wszędzie jest taka sama temperatura jak w Polsce. W niektórych krajach w okresie wrzesień-październik pogoda zachwyca dużą ilością słońca a także optymalnymi temperaturami. Chcesz wiedzieć w jaki zakątek świata warto się udać by móc wypocząć w pełnym słońcu? Poniżej znajdziesz nasze top 3 miejsc, które warto odwiedzić. Gotowy? W takim razie zaczynamy!

1. Słoneczna Hiszpania

Miejsce pierwsze należy właśnie do niej i Teneryfy choć w październiku trudno tu o upały (najwyższa odnotowana temperatura w tym okresie wynosi 26’C) to wakacyjną opaleniznę z podróży przywieziesz na pewno. Turyści w tym okresie najchętniej wybierają oczywiście Teneryfę, należy ona do rodziny Wysp Karaibskich. Charakteryzuje się największą powierzchnią, malowniczymi krajobrazami, pięknymi plażami oraz przejrzystą wodą.
Miasta, które warto na tej wyspie odwiedzić to m.in. Adeje, Los Cristianos a także Playa de Las Americas.

Gdzie na wakacje w październiku

2. Klimatyczne Włochy

Na drugim miejscu naszego rankingu uplasowały się Włochy a w szczególności ich środkowa część a mianowicie Toskania, czyli kraina winem i oliwą płynąca. Jeżeli chcesz spróbować najlepszej na świecie oliwy z oliwek a także zasmakować w najszlachetniejszym czerwonym winie to wybierz się właśnie w te rejony. Temperatura w październiku waha się zazwyczaj w granicach 20′-23’C. Najchętniej odwiedzane przez polskich turystów są m.in. wybrzeże koło Pizy oraz Forte dei Marmi a także Carrara, Viareggio.

3. Lazurowy Cypr

Jeżeli chcesz by Twój urlop wyglądał standardowo i leniwie, czyli marzy Ci się długie wylegiwanie na plaży blisko morza to ten kierunek z pewnością będzie Ci odpowiadał. Cypr to nie tylko piękne i piaszczyste plaże to także a może przede wszystkim lazurowa i najczyściejsza w całej Europie woda, która zachwyca swoją barwą.

Zalety podróżowania poza sezonem

Zastanawiasz się czy warto zrobić sobie krótkie wakacje w październiku? Pewnie, że warto i to z kilku powodów, po pierwsze odpoczniesz i zrelaksujesz się, po drugie unikniesz natłoku turystów z innych krajów a po trzecie ceny wycieczek w biurach podróży są zdecydowanie dużo niższe niż w sezonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here