Miejsca na wakacje

Za kilka miesięcy rozpocznie się sezon wakacyjny a Ty nadal nie masz pomysłu na spędzenie urlopu? Szukasz inspiracji? Dobrze trafiłeś! Dzisiaj pokażemy Ci jakie miejsca warto odwiedzić, co więcej będą to te zakątki świata, które swoim wyglądem zapierają dech w piersiach przez co bardzo często określane są mianem raju na ziemi. Zastanawiasz się co to takiego? Skorzystaj z naszych podpowiedzi i zafunduj sobie wymarzony urlop na jednej z najpiękniejszej rajskiej plaży.

Wysoka cena rajskich wakacji

Wakacyjny urlop praktycznie każdy z nas chciałby spędzić w jeden i ten sam sposób. Długie wylegiwanie się na plaży pod palmą, z kolorowym drinkiem w ręku do tego kąpiele w przejrzystym błękitnym morzu lub oceanie, egzotyczna roślinność i błoga cisza – o takich właśnie wakacjach marzy większość z naszych rodaków.

Żyjąc w wielkich miastach gdzie czas płynie nieubłaganie, tym bardziej potrafimy docenić chwilę spokoju. Polacy coraz chętniej podróżują do najdalszych zakątków na świecie tylko po to by móc wypocząć na łonie natury z dala od widoków i hałasu miast. Stawiamy oczywiście na wypady na rajskie wyspy, których wygląd jest nie do opisania, to świetna opcja dla tych którzy od dawna chcieli już poczuć się jak na prawdziwej bezludnej wyspie zachwycającej malowniczą panoramą.

Niestety ale urlop w rajskich klimatach nie jest dla wszystkich, ceny niektórych wycieczek potrafią osiągać kwotę nawet 10 000 zł za osobę (np. Bora Bora), pomimo nie tego nie brakuje chętnych, dla których cena za odpoczynek w jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi wcale nie gra roli.
Za chwilę przedstawimy Ci najlepsze wśród najlepszych miejsc na odbycie rajskiego urlopu.

Wyspy Polinezji Francuskiej

Wszyscy podróżujący po świecie z pewnością zgodzą się z nami, że najpiękniejsze rajskie plaży znajdują się na Polinezji Francuskiej.

Nasz ranking otwiera najpopularniejsza i ciesząca się dużą sympatią turystów wyspa Bora Bora, nosząca miano „Perły Pacyfiku”, jak sama nazwa wskazuje – jest ona jedyna w swoim rodzaju. Od lat nie ma sobie równych, to właśnie ona wyrywa znaczną większość konkursów, co plasuje ją na najwyższym miejscu w rankingu Najpiękniejszych Miejsc na Ziemi. Długie na kilkadziesiąt kilometrów plaże wypełnione białym pisakiem, otoczone egzotyczną roślinnością oraz turkusowymi wodami oceanu – tym charakteryzuje się wyspa Bora Bora. Oprócz leżenia na plaży turyści mają możliwość ze skorzystania z nietuzinkowej atrakcji, czyli wspólnego nurkowania z rekinami.

Miejsca na wakacje

Tikehau to znajdujące się w Archipelagu Tuamotu, najpiękniejsze atoli na całym świecie. Jest to pewnego rodzaju okrąg, w centrum którego znajduje się laguna w soczystym błękitnym kolorze. Tutejsze plaże przepełnione są miałkim piaskiem w odcieniach bieli i jasnego różu. Roślinność, kolorowe kwiaty, egzotyczne zwierzęta oraz rafa koralowa – takie atrakcje czekają tutaj na wszystkich turystów. Na wyspie Tikehau ulokowanych jest także kilka malowniczych wiosek, gdzie każda słynie z innych dobrodziejstw – na jednej znajdują się najpiękniejsze okazy kwiatów na drugiej zaś wyjątkowe gatunki ryb.

Pamiętaj, że takich miejsc jak te na całym świecie jest wiele, niektórych nawet nie musisz szukać daleko. Skorzystaj z internetu czy przewodników podróżniczych i wybierz taki kierunek, który nie tylko spełni Twoje oczekiwania ale będzie także łaskawy dla Twojego portfela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here