Za oknem plucha a Ty już zastanawiasz się gdzie spędzisz najbliższe wakacje. Po pierwsze gratulujemy postawy, okres późnej jesieni i wczesnej zimy to najlepszy czas na zaplanowanie swojego urlopu. Rozważasz wyjazd za granicę ale nie wiesz czy Twoja miesięczna pensja sprosta temu wyzwaniu? Wbrew pozorom wakacje poza Polską nie muszą być drogie, istnieje kilka prostych sposobów na zaoszczędzenie trochę grosza bez jednoczesnego odmawiania sobie przyjemności. Skorzystaj z naszych wskazówek i wybierz się na tanie zagraniczne wakacje swoich marzeń!

Samodzielnie zorganizuj swoje wakacje!

Będzie to nie tylko wspaniała przygoda ale także i nielada wyzwanie. Pierwsze przygotowania możesz rozpocząć już teraz. Na początku dowiedz się ile z domowego budżetu jesteś w stanie poświęcić na rodzinny wypoczynek a następnie wybierz kierunek waszej podróży. Kiedy wspólna decyzja zapadnie to teraz pora zająć się zakwaterowaniem, zamiast z ofert drogiego hotelu skorzystaj z portalu „airbnb” i wynajmij pokój lub mieszkanie od osoby prywatnej. Niczego nie musisz się obawiać, rezerwujesz, płacisz, klikasz i gotowe. Zastanawiasz się co z wyżywieniem? Jeżeli warunki pozwolą posiłki możesz przygotowywać samodzielnie, w przeciwnym tanio i smacznie zjesz w niewielkich knajpkach i barach położonych poza centrum miasta.

Teraz możesz zająć się wybraniem środka transportu, niezależnie od tego czy wybrałeś bliższą czy dalszą lokalizację, zachęcamy do tego by podróżować samolotem. Bilety lotnicze nie będą drogie, pod warunkiem, że skorzystasz z usług tańszego przewoźnika.
Odwiedź ich strony internetowe i wybierz coś na swoją kieszeń.
Przygotuj także plan wakacji, pomyśl jak chciałbyś spędzić każdy jeden dzień urlopu, aktywnie czy na leniwca.

Tanie wakacje za granicą

Tanie wakacje z biurem podróży

Choć korzystanie z usług biur podróży wiąże się zazwyczaj z dosyć sporym wydatkiem to nie zawsze tak musi być. Cena wykupienia wycieczki na jeden z popularnych kierunków to wydatek rzędu 2000 zł za osobę, gdyby pod uwagę wziąć ze na urlop zabierzesz współmałżonka oraz dwójkę dzieci to wtedy za dziesięcio-dniowe wakacje All Inclusive zapłacisz ok. 7000 zł.

Jak widać suma jest nie mała ale zawsze możesz skorzystać z naszych porad. Jeżeli nie masz głowy do samodzielnego organizowania wyjazdu rodzinnego a jednocześnie nie stać Cię na wykupienie wycieczki za 2000 zł od osoby, możesz wybrać dużo tańszy kierunek. Wśród ofert nie brakuje i takich, który ceny wahają się w granicach 800-1300 zł. Do tanich kierunków podróży zaliczyć należy Turcję, Bułgarię, Chorwację, Portugalię, Maltę i wiele innych.
Im wcześniej wykupisz wycieczkę tym lepiej, ceny wycieczek w okresie zimowym są znacznie niższe niż np. miesiąc przed rozpoczęciem wakacji, dobrym rozwiązaniem jest także podróżowanie poza sezonem.

Słyszałeś o wakacjach Last Minute? Są to oferty „na ostatnią chwilę” lub „dla spóźnionych. W tym wypadku ceny wycieczek spadają na kilka dni przed wylotem co ma zachęcić potencjalnego kupca a tym samym zminimalizować możliwe straty biura podróży. Minusem może być ograniczony wybór kierunków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here