Wakacje first minute

Kilka dni temu postanowiłeś, że organizacją Twoich tegorocznych wakacji zajmie się jedno z biur podróży? Interesują Cię oferty w opcji „first minute” ale nie do końca wiesz z czym one się wiążą? Spokojnie od tego masz nas, zapoznając się z dalszą treścią naszego artykułu dowiesz się czym są oraz z jakimi korzyściami wiąże się wykupienie wczasów „first minute”. Czy każdy może skorzystać z tej opcji? Ile kosztują wakacje „first minute”? W jakim okresie najlepiej kupować wycieczki „first minute”? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz niżej – zapraszamy!

Wczasy first minute – co to oznacza w praktyce?

Wiesz na jakich zasadach odbywa się kupowanie wycieczek w opcji „last minute”, są to wakacje na ostatnią chwilę, dedykowane zarówno spóźnialskim jak i typowym łowcom okazji, którzy chcą wypocząć w luksusowych klimatach za niewielkie pieniądze.
Czym zatem charakteryzują się wakacje w opcji „first minute”? Ta nazwa jak i pozostałe związane z branżą turystyczną w dużej mierze zaczerpnięte zostały z języka angielskiego. Termin ten w dosłownym tłumaczeniu oznacza „pierwszą minutę” jednak nie oznacza on tego, że zaraz po zakupie wycieczki w kilka minut wylecisz na wymarzony urlop – nic bardziej mylnego.

Wakacje „first minute” to oferty biur podróży udostępniane klientom w tzw. przedsprzedaży, jest to pewnego rodzaju „pierwszy sygnał” do rozpoczęcia zakupów. Z reguły oferty „first minute” dostępne są w miesiącach wrzesień-październik, ich realizacja następuje w sezonie wakacyjnym przyszłego roku. I odwrotnie w lipcu-sierpniu sprzedawane są wycieczki na okres zimowy.
Jesteśmy przekonani, że teraz już wiesz na czym są wakacje „first minute” i na jakiej zasadzie odbywa się ich sprzedaż.

Wakacje first minute
Zalety ofert wycieczek first minute

Oprócz tego, że jako jedna z pierwszych osób, zarezerwujesz sobie wakacje w wymarzonym miejscu to dodatkowo masz szansę skorzystać z całkiem dużego rabatu – w niektórych przypadkach nawet do 49%, zyskasz także pewność, że cena wykupienia wycieczki nie ulegnie zmianie. Jeżeli posiadasz dzieci, to dostaniesz na nie specjalną zniżkę. Na rabat mogą liczyć również stali klienci danego biura podróży.
Zastanawiasz się co stanie się z Twoimi pieniędzmi, kiedy to z przyczyn losowych nie będziesz mógł jednak wyjechać? Spokojnie, zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia, którego celem będzie zwrot kosztów osobie, która zrezygnuje z wakacji.

Wady wakacji first minute

Jednym z największych minusów tej opcji jest długi czas oczekiwania na wyjazd. Jak już wiesz oferty „first minute” pojawiają się w sprzedaży z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, co oznacza, że od momentu zakupu wycieczki do czasu spędzenia wymarzonego urlopu na egzotycznych wyspach upłynie niekiedy nawet i pół roku. Przez ten czas może się wiele zmienić w naszym życiu, dlatego zachęcamy do tego by przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanowić się dwa razy. Zwróć uwagę na to gdzie i z kim chciałbyś spędzić najbliższe wakacje, rozważ wszystkie za i przeciw, dopiero potem przystąp do działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here