Wakacje Last Minute

Chcesz wiedzieć czy wakacje organizowane na ostatnią chwilę są dobrym rozwiązaniem? Wakacje w stylu „Last Minute” cieszą się dużą popularnością wśród naszych rodaków, którzy szukają prostych sposobów na zaoszczędzenie trochę grosza. Biura podróży co sezon zachęcają różnego rodzaju ofertami „Last Minute” ale czy warto z nich korzystać? Na czym polega ideologia „Last Minute”. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie ostatecznej decyzji. Zainteresowany? Zapraszamy dalej!

Last Minute czyli wakacje dla spóźnionych

Pojęcie „last minute” pojawiło się pod koniec lat siedemdziesiątych, zaczęli używać go amerykanie, później wraz z rosnącą popularnością ideologią „last minute” zaczęła korzystać z niego reszta świata. Termin „last minute” odnosił się wówczas do kupowania biletów lotniczych na krótko przed planowanym terminem wylotu samolotu. Im bliżej był wylot tym cena biletu była niższa.
Obecnie mianem Last Minute określa się organizowane przez biura podróży i agencje turystyczne wycieczki, których nie udało się sprzedać. Właściciele chcąc zminimalizować ewentualne straty decydują się na drastyczne obniżenie ceny danej podróży. Cena takiej wycieczki zależna będzie od kierunku podróży, popytu oraz ilości dni pozostałych do wylotu.

Wakacje Last Minute
Świadomy wybór czy przypadek?

Choć dzisiaj zdarza się to już rzadko to wciąż nie brakuje turystów, którzy zupełnie przypadkiem korzystają z ofert wakacji Last Minute, powodem może być nagłe przesunięcie terminu urlopu. Wówczas osoby takie, biorą to co jest – czyli wybierają tę wycieczkę, której cena została obniżona.
Są wśród nas również łowcy okazji, którzy wiedzą jak należy korzystać z ofert wakacji Last Minute. Bardzo często upatrują sobie kilka kierunków oraz biur podróży a następnie intensywnie śledzą ich oferty, w momencie kiedy cena wycieczki jest niższa podejmują decyzję o dokonaniu rezerwacji.

Wakacje (nie) Last Minute

Słysząc hasło „wakacje Last Minute” w naszych głowach od razu pojawia się wizja urlopu spędzonego w tropikach i to w dodatku za naprawdę nie wielkie pieniądze. W tym wypadku należy jednak nieco powstrzymać swój entuzjazm. Wycieczki zawierające w swojej nazwie zwrot „Last Minute” kuszą o czym doskonale wiedzą przedsiębiorcy. To jeden z popularniejszych chwytów marketingowych – wtedy wakacje wcale nie są tańsze. Jeżeli w grudniu lub styczniu spotkasz się z ogłoszeniem wakacji Last Minute organizowanych w lipcu to możesz być pewien, że wcale nie zaoszczędzisz.

Plusy i minusy wakacji Last Minute

Zaletą ofert „na ostatnią chwilę” będzie z pewnością atrakcyjna cena a minusem krótki czas przygotowań. Wykupując wycieczkę Last Minute musisz się liczyć z tym, że na pakowanie, zakupy oraz dokonanie innych formalności będziesz mieć tylko kilka dni. Z kolei wybór kierunku jest dla jednych plusem a dla innych minusem. Jak to się mówi jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma – marzyłeś o wakacjach na Dominikanie ale w związku z ograniczonym budżetem w ramach oferty Last Minute musisz wybrać grecki Zakynthos. Pamiętaj o tym, że nie ważne gdzie – ważne żebyś wypoczął i się zrelaksował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here