Wakacje nad morzem z wyżywieniem

Za oknem pada deszcz, jesień w pełni a Ty już rozmyślasz jak spędzisz wakacje z rodziną? Świetnie! Okres jesienno-zimowy to najlepszy czas na zastanowienie się nad kwestią wakacyjnego urlopu. Podjęcie ostatecznej decyzji nie było zbyt trudne a to z tego względu, że jak co roku prawdopodobnie wygrzewać się będziesz na nadmorskiej plaży? Problemem jest jednak wyżywienie, chcesz wiedzieć co Ci się bardzie opłaci? Czy będzie to stołowanie się w pobliskich knajpkach i restauracjach czy może lepszym i tańszym rozwiązaniem okaże się wykupienie pobytu w ośrodku wypoczynkowym włącznie z wyżywieniem. Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu i wybierz opcję idealną dla siebie i swojej rodziny!

Nocleg z wyżywieniem – czy to się opłaca? Jakie są korzyści?

Na wstępie zaznaczymy, że nie wszystkie noclegownie nad polskim morzem oferują tego typu usługę, dlatego też zanim zarezerwujesz pobyt w danej placówce zapoznaj się z jej ofertą oraz usługami.
Tego typu opcje udostępniane są wczasowiczom, którzy postanawiają zameldować się w hotelu bądź jednym z wielu nadmorskich ośrodków wypoczynkowych. Jak za każdą usługę tak również i za wyżywienie należy zapłacić. Czy dużo? Wszystko zależy od indywidualnych cen ośrodków, nie mniej jednak jest to dodatkowe 60-80 zł dziennie za osobę. Wówczas standardowo o wyznaczonych porach zjesz śniadanie a także obiado-kolację, nie zabraknie Ci także drobnych przekąsek, które będziesz mógł sobie zabrać i spożyć np. podczas wycieczki czy spaceru po okolicznej miejscowości.

Jakie korzyści niesie ze sobą wykupienie wyżywienia na czas pobytu? Jest to pewnego rodzaju komfort i wygoda ale czy oszczędność, jak to się mówi punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeżeli wolisz mieć wszystko gotowe i pod ręką to wybór ośrodka z wyżywieniem będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli natomiast lubisz jadać na mieście a w dodatku wiesz gdzie zjeść tanio a smacznie to spokojnie możesz pokusić się o wynajęcie domku letniskowego czy pokoju od prywatnej osoby.

Wakacje nad morzem z wyżywieniem

Wakacje All Inclusive z wyżywieniem

Jeżeli chodzi o wakacje spędzone nad polskim morzem to zdania w tej kwestii są podzielone, w przypadku wakacji zagranicznych organizowanych przez biuro podróży sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tutaj najlepiej jest zdecydować się na wakacje w opcji All Inclusive wówczas w hotelu czekać będą na ciebie nie tylko smaczne śniadania organizowane w formie bufetu ale także i obiady oraz darmowy dostęp do bezpłatnych przekąsek i napojów przy basenowych barach. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz na spożywaniu posiłków w drogich restauracjach ale także i spróbujesz lokalnych przysmaków.
Za wakacje All Inclusive należy zapłacić z reguły ok. 300-500 zł więcej niż ma to miejsce w przypadku wyjazdów standardowych ale co ważne koszt ten jest dużo niższy niż wtedy kiedy na własną rękę musiałbyś spożywać posiłki na mieście. Niestety ale główne punkty turystyczne, znajdujące się w pobliżu hoteli słynną z wysokich cen, ponieważ utrzymują się one tylko i wyłącznie z turystyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here