Wakacje w Albanii

Postanowiłeś, że najbliższy urlop spędzisz w Albanii ale nadal masz wiele wątpliwości co do tego czy to aby na pewno dobry pomysł? Wycieczki na Bałkany cieszą się średnim zainteresowaniem wśród naszych rodaków a powodów dlaczego tak się dzieje jest kilka. Dzisiaj postaramy się pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Udowodnimy Ci, że wypoczynek na Bałkanach może być zarówno komfortowy, bezpieczny jak i interesujący. Chcesz wiedzieć więcej? W takim razie koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego wpisu.

Jaki kierunek wybrać?

Wakacje w Albanii tak jak i większości krajów można spędzać biernie lub czynnie, dzięki czemu każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Jeżeli ma być to typowy urlop, z dużą ilością wylegiwania się na plaży to wówczas wybrać powinieneś Shëngjin, Sarandę czy też Durres – to jedne z najpopularniejszych kierunków. Albania wbrew panującym opiniom jest krajem przepełnionym zieloną roślinnością np. kanion Osumi oraz krystalicznymi źródłami – najsłynniejszym jest oczywiście Błękitne Oko.

Jeżeli chcesz by urlop był aktywny to nie musisz się obawiać o to, że na Bałkanach niczego nie pozwiedzasz. Albania słynie z licznych bunkrów, które ulokowane są w różnych miejscach. Dzisiaj znaczna ich część przerobiona została na muzea, sklepiki, kawiarnie a nawet restauracje. Oprócz tego warto wspomnieć o mieście tysiąca okien – Beratcie jak i o mieście tysiąca schodów – Gjirokastrze. Twojej uwadze umknąć nie powinien albański odpowiednik Pompei – starożytna osada ze świątynią oraz zabytkowymi ruinami.

Wakacje w Albanii
Bezpieczne wakacje z biurem podróży

Bałkany dopiero całkiem niedawno stały się obszarem, do którego masowo zaczęli ściągać turyści z najdalszych zakątków świata. Albania do tej pory była krajem zamkniętym i niezbyt przyjaźnie nastawionym do przyjezdnych. Miejscowa ludność uchodzi za dosyć tradycjonalistyczną, mają oni swoje zasady, których przestrzegają, dodatkowo także nie ufali oni turystom. Zmieniło się to w momencie kiedy to zauważono, że na turystyce można zarobić a dochód czerpać z tego będą nie tylko nadmorskie kurorty i hotele ale również i zwykli obywatele.

Jeżeli wakacje w Albanii są Twoimi pierwszymi zagranicznymi wakacjami to w takiej sytuacji radzimy by skorzystać z oferty jednego z biur podróży. Samodzielne organizowanie wypadu w tak odległy rejon nie jest zbyt odpowiedzialnym pomysłem, chyba że masz wprawę i nie boisz się nowych wyzwań.
Wakacje w Albanii udostępnia już znaczna część popularnych biur podróży, z roku na rok przybywa placówek, które umożliwiają swoim klientom wypoczynek na Bałkanach. Koszty związane z wyjazdem wahają się w granicach 1300 -1800 zł za osobę, czyli jak widać wakacje są w całkiem przystępnej cenie. Oczywiście zachęcamy Cię do skorzystania z porównywarki internetowej, która da Ci odpowiedź z którym biurem podróży zaoszczędzisz najwięcej. Pamiętaj aby nie kierować się tylko ceną ale także i opiniami innych polskich wczasowiczów, którzy mieli okazję korzystać już z usług danego biura podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here