Wakacje w Chorwacji

Chorwacja cieszy się dużą popularnością wśród naszych rodaków, jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków naszych wakacyjnych podróży.
Piękne plaże, malownicze krajobrazy, nadmorski klimat, smaczne jedzenie, miła atmosfera sprzyjająca całym rodzinom – taka jest właśnie Chorwacja widziana oczami polskich oraz zagranicznych turystów. Wakacje w Chorwacji wcale nie są kosztowną inwestycją, nie musisz także korzystać z usług biura podróży, wyjazd bez problemu zorganizujesz samodzielnie a jak to zrobić dowiesz się czytając dalszą cześć artykułu. Ciekawy? Zapraszamy dalej!

Najlepszy czas na Chorwację

Oczywiście tak jak i wszędzie do Chorwacji możesz udać się bezpośrednio w sezonie wakacyjnym, czyli lipcu lub sierpniu albo też poza sezonem w maju, czerwcu bądź we wrześniu. W sezonie jak to w sezonie plaże przepełnione będą turystami z całego świata, ceny zdecydowanie wyższe podobnie zresztą jak i temperatura na termometrach.
Wyjazd poza sezonem, będzie zdecydowanie bardziej łaskawy dla Twojego portfela a pogoda wcale nie będzie gorsza – w tych trzech miesiącach temperatura jest optymalna, słońca również jest pod dostatkiem więc o wakacyjną opaleniznę nie musisz się martwić.

Chorwackie plaże różnią się nieco od tych polskich, są one kamieniste w związku z czym należy się zaopatrzyć w specjalne obuwie by nie poranić sobie stóp. Podobnie jest z nurkowaniem, temperatura wody w maju i wrześniu jest dużo niższa niż w okresie letnim, dlatego też trzeba ubierać specjalne pianki lub koszulki.

Jaki środek transportu wybrać?

Znaczna część turystów z polski stawia na podróż własnym samochodem, wtedy koszty z tankowaniem dzielą się po równo pomiędzy pasażerów. Nie mniej jednak uwzględniając dodatkowe opłaty związane z zakupem winiet podróż autem to wydatek rzędu 1300-1600 zł. Oprócz tego należy pamiętać o tym, że podróż będzie bardzo długa i męcząca.
Jeżeli nie samochód to może autokar? Za bilety w obie strony zapłacimy niecałe 500 zł, tutaj musisz mieć na uwadze to, że podróż potrwa znacznie dłużej niż ta własnym samochodem.
Trzecią i najkorzystniejszą naszym zdaniem opcją jest lot samolotem. Skorzystaj z porównywarki internetowej i dowiedz się, który z tanich przewoźników oferuje najatrakcyjniejsze ceny za bilety lotnicze. Decydując się na lot zaoszczędzisz nie tylko na pieniądzach ale także i na czasie.

Wakacje w Chorwacji

Znajdź tani nocleg

Cena noclegu będzie dużo niższa jeżeli swoje wakacje zorganizujesz poza sezonem, nie mniej jednak wśród turystów dużą sympatią cieszą się prywatne kwatery (domki letniskowe lub pokoje) oraz różnego rodzaju kempingi oczywiście zlokalizowane blisko morza. Najbogatsi mogą nawet zamieszkać w latarni morskiej.

Gdzie jeść?

Najtańszym rozwiązaniem będzie samodzielne przygotowywanie posiłków, jednak zachęcamy Cię do spróbowania regionalnych specjałów, na zakończenie wakacji udaj się do renomowanej knajpki i zjedz coś oryginalnego – ten smak z pewnością pozostanie z Tobą na długie lata i przywoływać będzie wspomnienia wakacji spędzonych w Chorwacji.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTanie wakacje
Następny artykułWakacje w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here