Egzotyczne wakacje

Za oknem deszcz i śnieg a Ty marzysz o spacerze po rajskiej plaży? Co powiesz na egzotyczne wakacje w trakcie zimy? Zastanawiasz się czy to dobry pomysł aby swój zimowy urlop spędzić w tropikach? Dominikana, Kuba, Zjednoczone Emiraty Arabskie – to tylko kilka pomysłów na spędzenie wakacji w okresie jesienno-zimowym. Chcesz wiedzieć jak należy się przygotować do egzotycznych wakacji? Na co zwrócić uwagę? Dzisiaj podpowiemy Ci, które kierunki cieszą się popularnością wśród Polaków. Poniżej znajdziesz również kilka cennych wskazówek – koniecznie skorzystaj z naszych rad i wybierz się na wymarzony urlop.

Od czego zacząć?

Na samym wstępie zaczniemy od odpowiedniego przygotowania do egzotycznych wakacji. Niestety ale urlop w tropikach jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Np. cena dziesięciodniowego pobytu w Dubaju waha się w granicach 3500-4000 zł za osobę. Podobnie jest z każdym innym egzotycznym kierunkiem. Jeśli nie posiadasz żadnych większych oszczędności a zaciągnięcie kolejnego kredytu nie wchodzi w grę to pozostaje Ci sukcesywne odkładanie pewnej kwoty pieniędzy z wynagrodzenia. Pamiętaj, że nie musisz od razu się poddawać i rezygnować ze swoich marzeń, wystarczy tylko, że odpowiednio wcześnie rozpoczniesz realizację wyznaczonych celów.

Wybierz kierunek podróży

Krok drugi to nic innego jak wybór biura podróży i samego kierunku naszej wyprawy.
Jeżeli chodzi o to pierwsze to tutaj zachęcamy Cię do skorzystania z wyszukiwarki internetowej. Odwiedź strony popularnych biur podróży, zapoznaj się z ich bogatą ofertą, porównaj ze sobą ceny a następnie wybierz coś dla siebie! Warto jest także zapoznać się z opiniami osób, które z usług konkretnego biura już skorzystały. Pamiętaj, by wybrać miejsce godne zaufania i najchętniej polecane przez innych użytkowników.
W przypadku kierunków egzotycznych to tutaj dużą sympatią wśród polskich turystów cieszą się wypadu na Kubę, do Tajlandii, na Dominikanę, Madagaskar czy do krajów Zjednoczonych Emiratów Arabskich np. Dubaju. Co wybrać? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy Tobie, zastanów się, który z tych krajów chciałeś odwiedzić, co najbardziej Cię interesuję, czy chcesz spędzić wakacje aktywnie czy może wręcz przeciwnie – na przysłowiowego leniwca, wylegując się na plaży i popijając kolorowe drinki.

Egzotyczne wakacje
Dowiedz się więcej…

Zanim wybierzesz kierunek wakacji, należało by dowiedzieć się czegoś więcej o miejscu swojej podróży. Chodzi tutaj głównie o tradycje i zwyczaje lokalnych mieszkańców. W niektórych krajach np. ZEA nawet turyści z zagranicy muszą przestrzegać pewnych reguł dotyczących ubioru i zachowania. Zlekceważenie niektórych zasad może skończyć się bardzo nieprzyjemnie.

Zaszczep się!

Wakacje w tropikach są nad wyraz przyjemne, gorzej jest jednak kiedy oprócz tradycyjnych pamiątek z urlopu przywieziemy także te mniej przyjemne. Wejdź na stronę internetową MSZ i sprawdź jakie szczepienia należy wykonać przed wylotem do danego kraju. Szczepionki nie są drogie a potrafią uratować życie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here