Sobotni spacer po Pradze – targowiska i pchle targi

W stolicy Czech mieści się kilkanaście centrów handlowych i liczne pasaże, z których niemal 40 istnieje już od XIX wieku. W Pradze są również organizowane liczne targowiska i pchle targi, które również warto odwiedzić podczas sobotniego spaceru. Na niektórych praskich targowiskach znajdziesz prawdziwe skarby, na innych zaś kupisz pamiątki, jedzenie i dobre piwo – a to wszystko w okazyjnych cenach.

W Pradze znajdziesz liczne zabytki i obiekty, które są tłumnie odwiedzane przez turystów, warto jednak udać się również w takie miejsca, gdzie podróżnych wciąż jest niewielu. Praskie targowiska to nie tylko świetnie miejsca na udane zakupy, ale także doskonała okazja, żeby przez chwilę poczuć się jak mieszkaniec czeskiego miasta. Wraz z AccorHotels przygotowaliśmy dla Ciebie listę 4 bazarów i targów w czeskiej Pradze, które warto odwiedzić!

1.      Holešovická Tržnice – dla głodnych wrażeń

Targ Holeszowicki znajduje się kilkanaście minut spacerem od stacji metra Vltavská, nieopodal mostu kolejowego. Znajdziesz tu liczne stoiska i zadaszone hale (w których podobnie jak w Polsce można kupić m.in. tanie towary z Azji).

Podczas wizyty na Holešovická Tržnice koniecznie zajrzyj jednak na halę owocowo-warzywną. To tutaj kupisz dobre i tanie jedzenie – zakupy robią tu głównie miejscowi, a większość towarów pochodzi od lokalnych rolników. Poza warzywami i owocami zaopatrzysz się tutaj w dziczyznę, jogurty, jaja, sery i miejscowe przysmaki. W soboty bazar jest czynny do godziny 14:00 (od poniedziałku do piątku od 7:00 do 17:00).

2.      Manifesto Market – od pustego placu do kontenerowego miasteczka

Praski Manifesto Market to w Czechach prawdziwy ewenement w dziedzinie targów. „The New York Times” określił to miejsce jako prowokacyjne i odważne – jego twórcy dążyli do „innowacyjnego wykorzystania pejzażu Pragi przy jednoczesnym pobudzaniu zmysłów”.

Jeszcze do niedawna był tu pusty, zaśmiecony plac. Dziś w pobliżu dworca kolejowego Masaryk oraz dworca autobusowego Florenc stoi kontenerowe miasteczko, w którym mieści się mnóstwo lokali gastronomicznych. To właśnie tutaj spróbujesz najsmaczniejszych dań w 20 różnych knajpkach i wypijesz najlepsze piwo. Będziesz mógł także wziąć udział w licznych warsztatach, wystawach i koncertach, a nawet… urządzić sobie ognisko.

Ale uwaga – zimą miasteczko jest zamknięte. Jeśli więc planujesz pobyt w czeskiej stolicy wiosną lub latem, koniecznie sprawdź hotele Praga w okolicach targu, a potem rusz na podbój miasteczka Manifesto!

3.      Chcesz kupić pamiątki? Idź na Havel Market!

Havel Market (Havelské Tržiště) to jeden z najstarszych praskich bazarów – jego historia sięga 1232 roku. Przez lata asortyment tamtejszych straganów stale się zmieniał. Dziś znajdziesz tam głównie pamiątki w niższych cenach niż na Starym Mieście. Co wytrwalsi poszukiwacze odnajdą jednak na Havel Market także niedrogą, ręcznie robioną biżuterię z kryształu i szkła, prawdziwy lokalny miód, drewniane zabawki oraz tradycyjne wafle. Bazar znajduje się niedaleko Starego Miasta, na ulicy Havelska 1, i jest czynny przez cały rok.

4.      Praga – atrakcje na pchlim targu Bleší Trhy

Bleší Trhy to prawdziwy targ staroci, wprost idealny dla wszystkich poszukiwaczy skarbów. Kupcy po bardzo niskich cenach wystawiają tu stare przedmioty, które mogą stanowić nie lada gratkę dla fanów antyków. Znajdziesz tu więc stare naczynia, zabawki, książki, narzędzia, sprzęt elektroniczny, a nawet… lodówki i rowery. Plac zajmuje powierzchnię 50 tys. m2, co gwarantuje wiele godzin niezapomnianych odkryć. Targ jest czynny w każdą sobotę i niedzielę od 6:00 do 14:00.

Jak widać, w Pradze warto się targować. Można zyskać jedyną w swoim rodzaju pamiątkę, skosztować wybornych lokalnych przysmaków, spędzić miło czas przy winie czy daniach z grilla oraz w niezobowiązującej atmosferze porozmawiać z mieszkańcami Pragi. To jak? Gotowy na podróż po praskich targowiskach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here