Kiedy zaczynają się wakacje?

To pytanie pojawia się w głowie każdego ucznia, który dopiero co rozpoczął nowy rok szkolny jak i w głowie rodziców planujących tegoroczne wakacje. Ta data zmienia się co roku, niekiedy rozpoczynaj się one szybciej a niekiedy nieco później. Dzisiaj podpowiemy Ci na kiedy należy zaplanować najbliższy urlop, by móc w spokoju spędzić tych kilka leniwych dni ze swoimi pociechami. Zdradzimy również kilka prostych sposobów na zorganizowanie tanich wakacji. Chcesz wiedzieć co przygotowaliśmy? W takim razie nie przedłużamy i zapraszamy dalej!

Koniec roku szkolnego!

Samo słowo „wakacje” kojarzy nam się przede wszystkim z okresem wolnym od nauki w szkołach. Upragniony koniec roku szkolnego w 2019 r. przypada na dzień 21 czerwca, czyli oficjalnym pierwszym dniem wakacji będzie 22 czerwiec 2019 roku.
Wakacje potrwają wówczas do 2 września 2019 r.
Dzieci się cieszą a rodzice martwią bowiem, okres wakacji jest dla nich okresem wydatków związanych z wyjazdem urlopowym. Niestety ale rodzinne wypoczywanie w nadmorskich kurortach bądź za granicą jest dosyć kosztowną inwestycją, co zrobić by letni wypoczynek był udany i niedrogi? O tym opowiemy już za chwilę.

Kiedy planować wakacje?

Teraz kiedy już wiesz w jakim dniu Twoje pociecha rozpoczyna wakacje to teraz możesz dostosować do tego swój urlop i rozpocząć planowanie wakacji. Planowaniem letniego wypoczynku najlepiej zająć się już na przełomie stycznia-lutego, wtedy nie tylko ceny ewentualnego noclegu będą dużo niższe to dodatkowo oferta wyboru będzie znacznie większa.
Pamiętaj nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę, poszukiwania zakwaterowania na kilka dni przed rozpoczęciem się sezonu wakacyjnego w większości przypadków mogą zakończyć się fiaskiem bądź przepłaceniem dużej ilości gotówki.
Wakacje to nie tylko lipiec i sierpień, wrzesień może być również niezwykle przyjemnym i opłacalnym miesiącem.

Kiedy zaczynają się wakacje?
Tańsze wakacje we wrześniu?

Coraz częściej i chętniej Polacy postanawiają wakacje przełożyć na wrzesień. Zastanawiasz się dlaczego? W tym miesiącu podróżowanie, zwłaszcza do zagranicznych miejscowości i kurortów jest o wiele tańsze to tzw. podróżowanie poza sezonem. Ceny niektórych wycieczek w biurach podróży spadają nawet o połowę. Pamiętaj, że jest to dopiero wrzesień, czyli rozpoczęcie roku szkolnego, zajęcia prowadzone we szkołach, w pierwszych tygodniach mają charakter organizacyjny i zapoznawczy więc nie musisz obawiać się tego, że Twoja pociecha narobi sobie dużych zaległości.

Boisz się, że wakacje we wrześni skutkować będą brakiem słońca i niskimi temperaturami? Nic bardziej mylnego pod warunkiem, że urlop spędzisz za granicą. W takich miejscach jak np. Cypr, Grecja, Malta, Hiszpania, Portugalia czy Włochy pogoda we wrześniu jest najlepsza – aura jest słoneczna a temperatura optymalna, sprzyjająca zarówno wylegiwaniu się na plaży jak i zwiedzaniu zabytkowych okolic.
Podróżowanie poza sezonem to nie tylko niższe koszty oraz dobra pogoda, to także mniejsze tłumy, turystów jest w tym czasie zdecydowanie mniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here