Podróże z dzieckiem

Pamiętasz te czasy, kiedy to beztrosko i zobowiązań mogłeś podróżować sobie po świecie? Dzisiaj kiedy masz już rodzinę i małe dzieci wyjazdy zarówno te dalekie jak i bliskie odeszły w zapomnienie ale czy aby na pewno musi tak być?
Podróżowanie z dzieckiem nie jest wcale tak skomplikowany przedsięwzięciem jak by mogło Ci się wydawać, wystarczy tylko odpowiednio się do tego przygotować. Jak? O tym opowiemy już za chwilę, udzielimy także kilku praktycznych wskazówek, które umilą wyjazd wszystkim członkom rodziny.

Z dzieckiem na urlop

Wydaje Ci się, że biorąc ze sobą na wakacje dziecko nie odpoczniesz jak należy? Krzyk, płacz, ciągła pogoń za maluchem – taką wizję podróży z dzieckiem ma znaczna większość z nas. Niestety jak się okazuje zupełnie nie potrzebie, rodzinny wypoczynek nie musi kończyć się za każdym razem fiaskiem i niepowodzeniem. Na szczęście w dzisiejszych czasach rodzice zamiast zostawiać swoje pociechy u teściów, co raz chętniej podejmują decyzję o wspólnym podróżowaniu z maluchami.

Pamiętaj, że jako rodzic powinieneś poświęcać każdą wolną chwilę swojego życia własnie dzieciom – bawić się z nimi, rozmawiać a przede wszystkim być… Tak radośnie spędzone wakacje zapiszą się wam na długie lata w pamięci.

Dzisiaj przedstawimy wam kilka praktycznych wskazówek, które umilą nie tylko długą podróż samochodem ale także i późniejszy wypoczynek w docelowym miejscu waszej podróży.

Podróże z dzieckiem
Podróżuj już od najmłodszych lat

To najprostszy sposób na przygotowanie dziecka to ciągłych podróży. „Praktyka czyni mistrza” i tak też jest w tym wypadku, nim się obejrzysz a maluch sam będzie dopytywał o kolejną wycieczkę. Chcesz wiedzieć w jakim wieku dziecko powinno dobyć swoją pierwszą podróż? Tutaj tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie, jedyne o czym należy pamiętać to odpowiednie przygotowanie.

Dobry plan to podstawa!

Chcąc podróżować z dzieckiem musisz zapomnieć o organizowaniu wyjazdów z dnia na dzień. W tym wypadku należy się właściwe przygotować, zawróć uwagę czy hotel, w którym się macie zamiar się zameldować będzie wyposażony w atrakcje dla najmłodszych, czy pokoje będą odpowiednio przystosowane itp.
Kolejny ważny punkt to pakowanie walizek, pamiętaj by w pierwszej kolejności spakować malucha – wybierz ubranka oraz obuwie, kosmetyki i niezbędne przybory, kilka ulubionych zabawek itp., dopiero potem zorganizuj swoją walizkę.

(Nie) męcząca podróż

Ty jako kierowca lub dorosły pasażer nie zdajesz sobie z tego sprawy jak męczące jest kilku godzinne podróżowanie samochodem dla małych dzieci, które ten czas spędzają w nie zawsze wygodnym foteliku. Znudzona pociecha w końcu po kilkunastu minutach zacznie marudzić i płakać dlatego też należy zadbać o odpowiednią rozrywkę. Kup dziecku nową zabawkę, książeczkę lub kolorowankę – przedmiot wzbudzi jego zainteresowanie, dzięki czemu maluch będzie zadowolony a i wy szybciej dotrzecie do celu.
Dodatkowo warto jest także zadbać o przekąski dla małych pasażerów i wygodne ubranie – tutaj zachęcamy do wybrania tego co dziecko lubi najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here