Turystyczny Wrocław

Wrocław – zaliczany do najpiękniejszych miast w Polsce, zachwycający swoim urokiem, leżący na Odrą i mający najwięcej mostów w Polsce, przyciąga rzesze turystów nie tylko z całego kraju, ale również z za granicy. Miasto warto zobaczyć o każdej porze roku.

Zabytkowa strona Wrocławia

Niestety podczas II wojny światowej Wrocław został zrujnowany, ale dzięki licznym pracom konserwatorskim odzyskał swój blask i może teraz udostępniać turystom wiele cennych zabytków.

Najcenniejsze zabytki wrocławskie znajdują się na Ostrowie Tumskim, będącym niegdyś wyspą, do której prowadził słynny Most Tumski. Ostrów Tumski, to jedna z 12 wysp mieszczących się w obrębie miasta. Do najważniejszych atrakcji znajdujących się na tej wyspie zalicza się między innymi:

– monumentalna katedra świętego Jana Chrzciciela,
– kościół pw. Św. Idziego – najstarsza świątynia, w której nieprzerwanie od 1220 roku odprawiane są msze święte;
– XIII-wieczna Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja;
– Muzeum Archidiecezjalne – mające w swojej bogatej kolekcji zabytków sakralnych „Księgę Henrykowską” pochodząca z XIII–XIV wieku i zawierającą pierwsze zdanie zapisane w języku polskim.

Nie można też zapomnieć o Starym Mieście, otoczonym licznymi, urokliwymi, kamienicami – na szczególną uwagę zasługują kamieniczki Jaś i Małgosia – średniowieczne, pięknie odnowione, położone przy północno-zachodnim narożniku rynku. Rynek Główny i Plac Solnym – to wizytówki Starego Miasta. Na rynku szczególną uwagę zwraca Ratusz, którego budowę rozpoczęto 1471 roku, a ukończono dopiero w 1504 roku. Plac Solny stanowi z kolei rynek pomocniczy Starego Miasta, a został wytyczony w 1242 na południowy zachód od Rynku.

Dla lubiących spacery i kontakt z naturą

We Wrocławiu nie zabraknie także idealnych miejsc na spacery czy wycieczki rowerowe, by móc nacieszyć oczy pięknem przyrody. Znajdują się tutaj parki i ogrody oraz promenady miejskie. Na uwagę zasługują choćby:
– Promenada Staromiejska oraz Park Staromiejski – jedno z najbardziej urokliwych miejsc w mieście;
– Park Szczytnicki, Pergola oraz Ogród Japoński;
– Park Słowackiego;
– Ogród Botaniczny.
Poza tym w wakacje można skorzystać z darmowych wycieczek rowerowych z przewodnikiem, organizowanych w soboty.

Zwiedzanie z przewodnikiem

Jest to bardzo dobrym rozwiązanie, jeśli nie bardzo ma się czas i chęci na śledzenie przewodników turystycznych. Można skorzystać z usług przewodników i dać się przenieść w podróż po tym wspaniałym mieście, dostosowując rodzaj oglądanych atrakcji turystycznych do swoich upodobań. W ofercie jest kilka tras, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Noclegi we Wrocławiu

Miasto dysponuje sporą bazą noclegową, więc wybranie czegoś na swoją kieszeń nie będzie stanowiło żadnego problemu. Planując nocleg we Wrocławiu można wynająć apartament w centrum. Z wynajmem apartamentu we Wrocławiu nie wiążą się wielkie koszty pomimo, że jest on usytuowany w centrum miasta. Apartamenty są świetnym rozwiązaniem zarówno dla singli, par, rodzin z dziećmi czy osób starszych. Są jak mieszkania dające wygodę i co ważne prywatność. W apartamentach należących do Absynt Apart znajdziecie szereg udogodnień, których nie otrzymacie nocując w hotelach, hostelach. Głównym atutem jest wysoki stopień prywatności, lokalizacja w centrum Wrocławia – mamy nawet apartamenty w Rynku! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here