Wakacje na Bali

Marzysz o dalekiej podróży do Indonezji? Chcesz odpocząć na jednej z rajskich plaż znajdujących się na Bali? Postanowiłeś udać się do miejsca nazywanego przez wszystkim rajem na ziemi? Bali jest jednym z najbardziej urokliwych zakątków naszego świata. Wyspa, na której podobno żyją tylko i wyłącznie dobrzy ludzie oraz dobre duchy każdego roku przyciąga do siebie setki tysięcy turystów z całego świata w tym także i z Polski.

Zastanawiasz się czy warto najbliższy urlop spędzić właśnie w tutaj? Poniżej znajdziesz wiele informacji dotyczących atrakcji jakie czekają na Ciebie na Bali jak i kosztów związanych z wyjazdem. Jesteś ciekawy co przygotowaliśmy? W takim razie zaczynamy!

Bali – krótka lekcja geografii

Na samym wstępie zajmiemy się położeniem geograficznym Bali, tak byś mógł lepiej zrozumieć w jakim dokładnie zakątku świata spędzisz swoje zbliżające się wakacje. A więc Bali jest średniej wielkości (długość 145 km, szerokość 80 km) wyspą zlokalizowaną w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Stolicą Bali jest miasto o wdzięcznej nazwie Denpasar, wyspę zamieszkuje ponad cztery miliony ludzi.
Bali ulokowana jest pomiędzy inną popularną wyspą indonezyjską – Jawą, od której oddziela ją cieśnina Bali a wyspą Lombok, oddzieloną cieśniną Lombok.

Dlaczego warto polecieć na Bali?

Tygodniowy pobyt na Bali nie należy do opcji taniego wypoczywania dlatego też znaczna większość ochotników przed podjęciem ostatecznej decyzji poszukuje powodów, które tylko będą potwierdzeniem ich przekonań. Bali jest niezwykle malowniczą wyspą, dookoła znajdują się kolorowe kwiaty a w powietrzu unosi się zapach kadzideł, który z pewnością poczujesz zaraz po wylądowaniu odbierając swój bagaż. Mistyczna cisza, błogi relaks, bliski kontakt z naturą oraz miejscowymi duchami i bożkami – to tylko kilka z całej masy powodów, które przemawiają do odwiedzenia Bali.

Będąc na Bali, punktem obowiązkowym Twojej podróży powinno być odwiedzenie choćby jednej z sześciu tysięcy znajdujących się na wyspie świątyń. Wiara dla Balijczyków jest najważniejsza, to nieodłączny element nie tylko ich kultury ale także i prostego codziennego życia.
Wyspa obdarowana została także rajskimi plażami, na których poleniuchujesz i odpoczniesz pod palmą.
Okoliczni mieszkańcy są otwarci na nowe znajomości, uwielbiają nawiązywać nowe znajomości z przyjezdnymi, bardzo chętnie służą im także pomocą.

Wakacje na Bali
Podróż do Indonezji – na własną rękę czy z biurem podróży?

Wykupienie wycieczki w biurze podróży to wydatek rzędu ok. 6000 zł za osobę, w tym wypadku jednak wszystko będziesz mieć podane na tacy – zakwaterowanie z wyżywieniem, transport do hotelu, przewodnika itp. Jeżeli jesteś fanem spontanicznych podróży, to nic nie stoi na przeszkodzie aby wakacje zorganizować samodzielnie, dzięki temu będziesz w stanie zaoszczędzić nawet do tysiąca złotych. Dobrym sposobem na ich dodatkowe obniżenie będzie wyjazd z grupą znajomych, wówczas wszystkie opłaty dzielone będą po równo pomiędzy uczestników wakacyjnej wyprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here