Wakacje z dziećmi

Za dwa miesiące koniec roku szkolnego a Ty już myślisz co zrobić z dziećmi? Jak co roku Twoje pociechy spędzą dwa tygodnie u dziadków na wsi ale co potem? Wypadałby wybrać się na wspólne rodzinne wakacje, prawda? Brak Ci pomysłów? Wbrew pozorom wakacje z dziećmi wcale nie muszą być kłopotliwe i drogie. Ważne jest jak spędzicie wspólny czas a nie gdzie i za ile. Dzisiaj przedstawimy Ci kilka pomysłów na to jak można spędzić udane wakacje z dzieckiem. Zainteresowany? Zapraszamy do dalszej części wpisu!

Zaplanuj całe wakacje!

Właściwe podejście do tematu to połowa sukcesu. Skoro dokładnie wiesz kiedy dzieci kończą szkołę i rozpoczynają kolejny rok szkolny to bez problemu przygotujesz plan wakacyjny dla swoich pociech. Dwa miesiące spędzone w domu przed telewizorem lub na osiedlowym podwórku z pewnością nie będą spełnieniem marzeń małych główek. Postaraj się wypełnić im ten czas jak największą ilością atrakcji tak by maluchy wiedziały, że czas wakacji jest czasem odpoczynku od szkolnych obowiązków i dobrej zabawy.

Weź do ręki kalendarz i zaznacz czas spędzony u dziadków na wsi. Zadbaj o rozrywki i atrakcje w ciągu tygodnia – wyjście na basen, do kina, do muzeum czy nawet na długi rodzinny spacer i lody – zobaczysz jak dzieciaki się ucieszą.
Postaraj się również zaplanować weekendy, nie mówi tutaj o co tygodniowych wypadach za miasto ale te co dwutygodniowe powinny się obowiązkowo pojawić. Gdzie jechać z dziećmi? Wybierz się do cieszącego się dużą popularnością Parku Dinozaurów w Solcu Kujawskim, Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze czy Aquaparku we Wrocławiu. Zachęcamy do tego by wypoczynek był aktywny, maluchy powinny zażywać dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Wakacje z dziećmi
Urlop w Polsce czy za granicą?

Rodzice bardzo często podejmują decyzję o tym, by na czas wakacji wziąć dwu-tygodniowy urlop w pracy. Zastanawiasz się gdzie zabrać swoje małe pociechy – kolejny rok spędzić nad morzem czy może tym razem wyruszyć w góry? A co powiesz na zagranicę?
Wakacje z dziećmi spędzone w jednym z Europejskich miast wcale nie muszą nadwyrężać Twojego domowego budżetu. Porozmawiajcie z maluchami gdzie chciałyby pojechać a może taka rozmowa jest już za wami?

Wyjazd za granicę możesz zorganizować samodzielnie lub korzystając z usług biura podróży. Wybierając drugą opcję musisz wiedzieć, że Twoje dzieci otrzymają korzystne zniżki, co znacznie zmniejszy wszystkie koszty związane z wyjazdem. Oferta biur podróży jest niezwykle bogata, znaczna ich większość udostępnia także „wakacje rodzinne”, które nakierowane są pod grupę turystyczną – rodziny z dziećmi, dzięki czemu z atrakcji korzystają zarówno dorośli jak i dzieci.

Samodzielna organizacja rodzinnych wczasów to nie lada wyzwanie, w tym przypadku przygotowania do wakacji powinny rozpocząć się kilka miesięcy wcześniej. Dlaczego? Chodzi tutaj w dużej mierze o zarezerwowaniu noclegu, na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu nie masz co liczyć na wynajęcie pokoju w atrakcyjnych cenach. Później należy przemyśleć kwestię transportu oraz planu każdego dnia wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here