Wakacje z niemowlakiem

Wasza mała pociecha ma dopiero trzy miesiące a Wy już zastanawiacie się jak spędzicie najbliższe wakacje, które rozpoczynają się już za kilka tygodni. Macie wątpliwości co do tego czy wakacje z niemowlakiem mają jakie kolwiek szanse na zakończenie się powodzeniem? O czym należy pamiętać przygotowując się do wymarzonego urlopu? Poniżej znajdziesz wiele ciekawych informacji i praktycznych wskazówek, skorzystaj z naszych rad a Wasze pierwsze rodzinne wakacje z pewnością będą niezapomniane.

Urlop z niemowlakiem wyzwanie czy przyjemność?

Zbliżają się kolejne wakacje, które tym razem spędzicie w powiększonym gronie. Pierwszy wspólny urlop z najmłodszym członkiem rodziny, który na dopiero kilka lub kilkanaście tygodni to dla wielu świeżo-upieczonych rodziców nie lada wyzwanie. Spokojnie, tutaj naprawdę nie ma się czym stresować. Odpowiednie przygotowanie to klucz do sukcesu i udanego wypoczywania w rodzinnym gronie.

Jeżeli to wasz pierwszy dalszy wyjazd to radzimy by nie trwał on dłużej niż tydzień, potem stopniowo możesz wydłużać okres urlopowy. W ten sposób Twoja pociecha w bezpieczny dla niej sposób zacznie oswajać się z podróżami, co więcej z pewnością je pokocha.
Ostatnio przeprowadzone badania dowiodły, że dzieci podróżujące od najmłodszych lat o wiele lepiej znoszą dalekie wycieczki.

Gdzie na wakacje z niemowlakiem?

Zastanawiasz się jaki kierunek podróży i środek transportu sprawdzi się w waszej sytuacji najlepiej. Może zaczniemy od tego gdzie zabrać takiego malucha, oczywiście Twojemu dziecku na chwilę obecną będzie to zupełnie obojętne, możecie więc podróżować wszędzie tam gdzie tylko chcecie – po kraju jak i zagranicą. Zachęcamy do tego by odwiedzić strony internetowe biur podróży, znajdziesz tam wiele informacji na temat kierunków dedykowanych rodzinom z dziećmi. Przejrzyj dostępne oferty, porównaj ceny a następnie wybierz coś odpowiedniego dla Was.
Miejsce powinno być spokojne, przyjazne i przystosowane do wizyt najmłodszych turystów.

Jeżeli chodzi o środek transportu to tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie podróż samochodem, niemniej jednak pamiętaj że maluch nie powinien znajdować się w foteliku dłużej niż 2 godziny. W przypadku kiedy podróż jest stosunkowo długa, konieczne będzie robienie regularnych postojów lub wybranie innego środka lokomocji jakim jest podróż samolotem. Większość niemowlaków bardzo dobrze znosi podróżowanie drogą powietrzną.

Wakacje z niemowlakiem

Bagaż dla dziecka

Choć to dopiero niemowlę jego walizka z pewnością będzie największa. Chcesz mieć pewność, że o niczym nie zapomniałeś i spakowałeś wszystko co jest niezbędne? Najlepszym sposobem jest przygotowanie listy rzeczy do spakowania, usiądź, weź do ręki kartkę i długopis i pisz – zwróć uwagę nie tylko na ubranka i pieluszki, pamiętaj o kosmetykach pielęgnacyjnych, ulubionej przytulance, kremie z wysokim filtrem, dokumentach itp.
Nie odkładaj pakowania walizek na ostatnią chwilę, tym zadaniem zajmij się na kilka dni przed podróżą, sukcesywnie wykreślając poszczególne rzeczy z przygotowanej wcześniej listy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here