Za kilka tygodni rozpoczną się wakacje, które prawdopodobnie spędzisz w domu przed telewizorem a to z tego względu, że obecny stan Twojego studenckiego portfela nie pozwala Ci na urlop w opcji All Inclusive? Nie wiesz jak wykorzystać ciepłe letnie dni? Dzisiaj przedstawimy Ci kilka pomysłów na to by w wakacje uniknąć nudy i rutyny. Chcesz wiedzieć jak z głową wykorzystać ten czas? W takim razie sprawdź koniecznie co dla Ciebie przygotowaliśmy, skorzystaj z naszych cennych wskazówek i baw się świetnie!

Podróże te małe i te duże

Wakacje większości z nas kojarzą się się z wyjazdami i podróżami. Niezależnie od tego czy będą to podróże bliskie po kraju, czy dalekie zagraniczne to musisz wiedzieć, że wbrew ogólnej opinii wcale nie muszą być one kosztowną inwestycją. Za naprawdę niewielkie pieniądze możesz zorganizować sobie niezapomniane wakacje, wystarczy tylko, że będziesz przestrzegał kilku prostych zasad. Jakich? O tym już za chwilę.

1. Podróżuj w grupie

Samotne wyprawy są nie tylko nudne ale także i droższe. Jeżeli masz zgraną grupkę znajomych postaraj się przekonać ich do swojego zwariowanego pomysłu o podróży po Polsce czy Europie. W towarzystwie będzie wam o wiele łatwiej, podróżowanie z przyjaciółmi jest dużo tańsze. Koszty związane z transportem, zakwaterowaniem czy wyżywieniem będą dzielone po równo pomiędzy uczestników wyprawy.

2. Zrezygnuj z hotelu

Na tym zaoszczędzić najwięcej! Zamiast renomowanego hotelu postaw na noclegownie dla młodych lub pokoje i mieszkania do wynajęcia od osób prywatnych. Skorzystaj ze strony internetowej „airbnb, która cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród studentów. Znajdziesz tam oferty umieszczane przez właścicieli lokali do wynajęcia niemalże z każdego zakątka na świecie.

3. Złap autostop

Jeżeli nie dorobiłeś się jeszcze własnego samochodu a ceny biletów lotniczych przyprawiają Cię o zawrót głowy zdobądź się na odrobinę odwagi i zacznij podróżować autostopem. Oczywiście w tym wypadku przyda Ci się duża ilość szczęścia. W krajach zagranicznych tę metodę stosuje przeważająca większość podróżujących, w Polsce jak na razie dopiero się do tego przekonujemy.

4. Wyżywienie

W przypadku ograniczonego budżetu najlepszym rozwiązaniem będzie stołowanie się w niewielkich knajpkach i barach szybkiej obsługi zlokalizowanych na obrzeżach dużych miast. W takich miejscach również zasmakujesz w regionalnych przysmakach – najesz się do syta i to w dodatku za niewielkie pieniądze.

Co robić w wakacje?
Odkrywaj swoje miasto i siebie

W sytuacji kiedy trudna sytuacja finansowa zmusza Cię do pozostania w domu, świetnym pomysłem na zabicie nudy będzie wyruszenie w miasto. Jesteśmy przekonani, że Twoje miasto pochwalić się może ciekawą historią, której ty jeszcze nie odkryłeś.
Oprócz miasta odkrywaj także siebie – poszukaj sobie ciekawego zajęcia (być może dodatkowej wakacyjnej pracy), znajdź nowe hobby, rozwijaj swoje pasje i umiejętności, zapisz się na warsztaty artystyczne itp. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here