Za kilka dni wylatujesz na wymarzony urlop a walizki w dalszym ciągu stoją puste? Nie marz zielonego pojęcia co ze sobą zabrać? Nie panikuj! Jesteśmy tutaj od tego by Ci pomóc – dzisiaj udzielimy Ci kilku praktycznych wskazówek, jeżeli się do nich przystosujesz pakowanie bagażu z pewnością zakończy się powodzeniem ale co najważniejsze na wyjeździe niczego Ci nie zabraknie. Odpowiednie przygotowanie to klucz to sukcesu, zapoznaj się z dalszą częścią tego wpisu i sprawdź czy w Twoich walizkach aby na pewno znajduje się to co istotne.

Jak się spakować i nie zwariować?

To pytanie zadaje sobie co druga osoba, która za kilka dni wylatuje na wymarzony urlop. Wiele razy zdarzyło Ci się, że zapomniałeś np. o zabraniu ze sobą ręcznika plażowego, chociaż w domu masz ich dziesięć? Pamiętaj, że pakowanie walizek należy rozpocząć najlepiej na cztery dni przed wyjazdem, rób to powoli i bez pośpiechu, wtedy niczego Ci nie zabraknie. Na co zwrócić szczególną uwagę? O tym już za chwilę.

Jakie dokumenty należy ze sobą zabrać?

Dokumenty to niezwykle istotna kwestia, jeżeli zapomnisz spakować paszportu czy wizy istnienie bardzo duże prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatrzymany na lotnisku w państwie, którym chciałeś spędzić swoje wakacje. Na kilka tygodni przed wylotem upewnij się czy niezbędne dokumenty nie utraciły ważności, jeżeli tak to czym prędzej udaj się do urzędu i złóż wniosek o wyrobienie nowych.
Pamiętaj przede wszystkim o:
– dowodzie osobistym,
– paszporcie,
– wizie;
– prawo jeździe, dowodzie rejestracyjnym samochodu, ubezpieczeniu OC;
– karcie EKUZ;
– biletach lotniczych;
– kartach pokładowych;
– potwierdzeniu zakupu wycieczki z biura podróży;
– legitymacji studenckiej;
– legitymacji emeryta bądź rencisty;
– książeczce szczepień.

co spakować na wakacje

Przygotuj listę niezbędnych rzeczy do spakowania

Masz problem z tym, że Twoja walizka po spakowaniu nie może się domknąć? W dodatku nadal towarzyszy Ci uczucie, że nie umieściłeś w niej tego co najważniejsze? Najprostszym sposobem na ułatwienie sobie tego zadania będzie przygotowanie „wakacyjnego niezbędnika”, czyli listy rzeczy do spakowania.
Będą to przede wszystkim:
– odpowiednia odzież i obuwie,
– ręczniki plażowe;
– pieniądze a najlepiej karta płatnicza;
– kosmetyki i środki czystości o odpowiednich pojemnościach;
– leki;
– środki opatrunkowe oraz dezynfekcyjne;
– ładowarka do telefonu bądź laptopa;
– sprzęty elektroniczne;
– notes i długopis;
– przewodniki i książki.
– preparaty przeciwko owadom.

Pakowanie z biurem podróży

Jeśli jesteś klientem jednego z biur podróży to wraz z katalogami oraz broszurami powinieneś dostać także „spis rzeczy do spakowania”. Oczywiście w większości przypadków są to listy zawierające spis podstawowych przedmiotów użytkowych jakie należy ze sobą zabrać aczkolwiek biura podróży dysponują również nieco innymi listami, tworzonymi specjalnie pod kątem podróży w dany zakątek świata. Zachęcamy do zapytania pracownika lub odwiedzenia strony internetowej agencji turystycznej, większość z nich udostępnia te listy klientom poprzez swój profil.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here