Tanie wakacje

Szukasz prostego sposobu na tanie wakacje? Chociaż podróżowanie jest obecnie na topie to w dalszym ciągu znaczna większość z naszych rodaków uważa, że zorganizowanie wypoczynku związane jest z dużym wydatkiem. Jak wygląda to w rzeczywistości? Czy każde wakacje muszą kosztować nas zaciągnięcie kredytu w banku? Otóż nie, dzisiaj postaramy się przekonać was do tego, że za wydając tak naprawdę niewiele można zyskać bardzo dużo. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym Twoje wakacje będą tańsze jak nigdy dotąd. Chcesz je poznać? W takim razie zapraszamy dalej!

Wakacje za grosze – mit czy fakt?

Nie wiedzieć czemu, mówiąc „tanie wakacje” na myśl nasuwa nam się urlop u dziadków na wsi, podróże w głąb kraju czy nawet zagranicę traktujemy jako pewnego rodzaju nieosiągalny luksus ale czy słusznie? Niestety nie, wycieczka do Włoch może kosztować Cię 3000 zł ale może także i 1800 zł, wszystko tak naprawdę zależy od tego jak je zaplanujesz. Tanie wakacje wcale nie muszą być nudne i pozbawione atrakcji. Od czego zatem zacząć by wyjazdy był udany a przy okazji nie zaszkodził Twojemu portfelowi? O tym już za chwilę.

Dowiedz się na ile możesz sobie pozwolić

W przypadku tanich wakacji ocena stanu budżetu przeznaczonego na wyjazd to jeden z pierwszych i podstawowych kroków. Wiedząc ile możesz wydać będzie Ci prościej dobrać kierunek podróży, środek transportu, czas trwania wakacji oraz zakwaterowanie.
Teraz kiedy już wiesz jaką sumą pieniędzy dysponujesz możesz skupić się na tym dokąd chciałbyś pojechać. Pomyśl przez chwilę czy będą to kraje Unii Europejskiej takie jak Francja, Włochy czy Hiszpania a może marzysz o podróży w nieco dalsze zakątki świata? Pamiętaj tylko o tym aby dobrze rozplanować każdy poszczególny wydatek związany z wyjazdem.

Tanie wakacje
Postaw na samodzielną organizację!

Wycieczka zorganizowana na własną rękę wiąże się nie tylko z fascynującymi przeżyciami ale także z dużą oszczędnością. Ceny ofert biur podróży są wysokie, chyba, że uda Ci się trafić na jedną korzystnych z ofert wakacji Last Minute. W cenie masz zagwarantowane wyżywienie, pobyt w najlepszym hotelu, przewodnika oraz inne atrakcje – niestety ale to wszystko kosztuje…
Jeśli przygotowujesz wakacje samodzielnie, to najprościej będzie Ci zaoszczędzić właśnie na tych aspektach. Zaczynając od środka transportu – skorzystaj z usług taniego przewoźnika, wybierz tę linię lotniczą, która oferuje najtańsze przeloty.
Zakwaterowanie – tutaj zamiast pięcio-gwiazdkowego hotelu możesz wynająć pokój lub mieszkanie od prywatnej osoby. Wbrew pozorom zaoszczędzić można także na jedzeniu, wystarczy tylko, że stołować będziesz się w małych knajpkach i barach ulokowanych poza samym centrum.

Zabierz ze sobą przyjaciół!

Samotne wakacje będą nie tylko nudne ale także i kosztowniejsze, podróżując z grupą znajomych wszystkie koszty np. te związane z transportem czy noclegiem zostaną podzielone pomiędzy uczestników wycieczki przez co w waszych portfelach znajdzie trochę grosza na zakup pamiątek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here