Wakacje na Cyprze

Choć wakacyjny urlop dopiero za kilka miesięcy to Ty już zastanawiasz się gdzie pojedziesz w tym roku… Co powiesz na wakacje spędzone na wyspie, której patronką jest najpiękniejsza kobieta na świecie – Afrodyta? Cypr zachwyca o każdej porze roku, gościnna miejscowa ludność, przepiękne plaże oraz interesująca historia kulturowa wyspy – to tylko kilka z powodów, dla których warto jest wybrać się właśnie tutaj. Każdy kto przyjedzie tu po raz pierwszy, z uśmiechem na twarzy będzie tu wracał.

Dzisiaj opowiemy Ci nieco więcej na temat tej urokliwej wyspy, dowiesz się kiedy jechać na wakacje oraz jak zaoszczędzić. Zainteresowany? W takim razie zapraszamy Cię w krótką podróż po Cyprze.

Cypr – idealne miejsce na urlop

Jest to najbardziej kobieca wyspa na całym świecie. Pewnie teraz zastanawiasz się co mamy na myśli? Już tłumaczymy, jak wiesz patronką Cypru jest przepiękna bogini Afrodyta, która prawdopodobnie się tutaj urodziła.

Wyspa jest stosunkowo niewielka, zapewne nie wiedziałeś o tym, że Cypr podzielony jest na dwie części: Cypr grecki oraz Cypr turecki, co wskazuje na to, ze jedną część wyspy zamieszkują Grecy a drugą Turcy. Obie nacje nie pałają do siebie zbyt wielką miłością, dlatego też kontrolę nad wszystkim sprawuje brytyjska armia, która chroni każdego obywatela Cypru, bez względu na pochodzenie.

Znaczna większość ośrodków turystycznych ulokowanych jest po greckiej stronie wyspy np. w stolicy czyli Nikozji jak i półwyspie Akamas, który określany jest mianem najpiękniejszego zakątka zachodniego Cypru.
Decydując się na wakacje na Cyprze nie tylko odpoczniesz, będziesz miał okazję także do zasmakowania w tradycyjnych cypryjskich potrawach i przysmakach, którymi zajada się miejscowa ludność. Cypr jest jednym z miejsc tzw. podróży kulinarnych, smakosze z całego świata tłumie przybywają tu by móc zaczerpnąć inspiracji, które następnie wykorzystają we własnej kuchni.

Wakacje na Cyprze
Czy wakacje na Cyprze są drogie?

I tak i nie, cena uzależniona jest od kilku czynników, chociaż warto zaznaczyć, że ten kierunek jeszcze do nie dawna był jednym z droższych przez co też nie dostępnych dla każdego. Dzisiaj wakacje na Cyprze wcale nie kosztują wiele, co więcej niekiedy na wyspie Afrodyty można wypocząć na prawdę za niewielkie pieniądze.

Urlop bez większego problemu zorganizujesz samodzielnie, jeżeli jednak nie masz większej wprawy a także i czasu to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty biura podróży. Ceny wycieczek są bardzo zróżnicowane, zależą one przede wszystkim od wybranego przez Ciebie miejsca pobytu oraz dostępnych tam atrakcji turystycznych z których klienci będą korzystać. Zachęcamy więc do bliższego zapoznania się z poszczególnymi ofertami, pomyśl nad tym, które z miejsc znajdujących się na Cyprze chciałbyś odwiedzić najbardziej, zastanów się również w jaki sposób chcesz spędzać swój wolny czas – leniuchując na plaży czy może zwiedzając pobliskie okolice?

Dużo tańszą opcją będą wakacje na Cyprze zorganizowane poza sezonem, nie musisz martwić się o pogodę. Na Cyprze nawet w listopadzie termometry wskazują ponad 20’C, co służy zarówno wypoczynkowi w nadmorskich kurortach jak i mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here