Wakacje na Malcie

Nie masz pomysłu na to jak spędzić kolejne wakacje? Marzysz o błogim lenistwie na plaży ale nie chcesz kolejnego roku z rzędu spędzać na polskim morzem? Co powiesz na Maltę? Ta niewielka europejska wyspa w okresie letnim tętni życiem – słońce, plaża, błękitna woda, przepyszne wino oraz wiele zabytkowych miejsc – to wszystko zachęca turystów niemalże z całego świata do spędzenia choćby kilku dni właśnie na Malcie. Chcesz wiedzieć dlaczego warto wybrać się właśnie tam? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej, dowiesz się także czy urlop w takim miejscu to duży i opłacalny wydatek.

Dlaczego Malta?

Malta w dalszym ciągu jest na topie, każdego roku ten kierunek wybiera co piąty polski turysta. Ten niewielki kraj a zarazem oddzielna wyspa ma swój urok, który przyciąga i zachęca do odwiedzenia obcokrajowców. Malta jest najmniejszym i najbardziej wysuniętym na południe krajem Europy. Zamieszkuję ją ok. 500 tys. ludzi – w porównaniu do Polski wydawać się może, że to zaledwie garstka.
Pewnie teraz myślisz sobie, że skoro jej powierzchnia jest niewielka to i atrakcji będzie mało? Nic bardziej mylnego, na Malcie nie tylko odpoczniesz, świetnie odnajdą się tutaj osoby, które są zwolennikami aktywnego spędzania wolnego czasu.

Malta to przede wszystkim nagrzane od słońca piaszczyste plaże, które latem wypełniają się turystami oraz błękitna woda, która zachęca do tego by się w niej jak najszybciej zanurzyć i ochłodzić.
Oryginalne miasteczka, niezwykłe klify i nadmorska przyroda – taka właśnie jest Malta.

Czy wiesz, że Malta jest krajem dwujęzycznym?

Urzędowym językiem jest język angielski, co z pewnością ułatwia pobyt na wyspie obcokrajowcom. Tutejsza ludność natomiast w dalszym ciągu porozumiewa się przy pomocy rdzennego języka maltańskiego, na którym nie jeden turysta połamał sobie język.

Wakacje na Malcie
Czy wakacje na Malcie są drogie?

Zaczniemy od tego, że swój urlop bez problemu będziesz w stanie zorganizować samodzielnie, dzięki temu wakacje będą nie tylko pełne wrażeń i nowych doznań, jest to również świetny sposób na zaoszczędzenie trochę grosza. Lot z Polski na Maltę trwa niecałe 3 godziny, bilety lotnicze zakupione u tańszego przewoźnika to wydatek ok.300 zł, podobnie jest z noclegiem organizowanym na własną rękę – zamiast drogiego hotelu postaw na kwaterę wynajętą od osoby prywatnej.

W sytuacji kiedy jednak stawiasz na wygodę i komfort to skorzystanie z fachowej pomocy biura turystycznego, który zajmie się organizacją podróży za Ciebie będzie strzałem w dziesiątkę. Zastanawiasz się ile zapłacisz za urlop na Malcie? Ceny wycieczek są bardzo zróżnicowane – najtańsze kosztują niecałe 2000 zł a te najdroższe nawet i 6000 zł za osobę.
Nie wiesz co wybrać? Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych biur podróży, zapoznaj się z ich ofertami, porównaj ze sobą ceny ale przede wszystkim pomyśl, które z tych fantastycznych miejsc zlokalizowanych na Malcie wzbudziło Twoje zainteresowanie. Może w tym roku oprócz długiego wylegiwania się na słońcu postanowisz wybrać się na zwiedzanie okolicznych zabytków i ważnych miejsc historycznych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here