Wakacje w Bieszczadach

Wakacyjny urlop w górach to dla Ciebie nowość? Do tej pory wakacje spędzałeś nad morzem wylegując się na plaży? Najwyższa pora to zmienić! Polskie góry mają to do siebie, że o każdej porze roku wyglądają pięknie – nie ważne czy jest zima czy lato wypoczynek w Bieszczadach z pewnością Ci się opłaci.
Chcesz wiedzieć jak latem można spędzać wolny czas przebywając właśnie w tym rejonie Polski? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu i sprawdź jakie atrakcje na Ciebie czekają w Bieszczadach!

Dlaczego warto wybrać się w Bieszczady?

Powodów jest kilka, Ci którzy byli tam raz to na pewno wiedzą co wyjątkowego i przyciągającego ma w sobie to miejsce… Bieszczady wiosną i latem zazieleniają się oraz budzą do życia. Jeżeli jesteś zwolennikiem bliskiego kontaktu z naturą, lubisz aktywnie spędzać każdą chwilę swojego wolnego czasu to wakacje w górach będą świetnym rozwiązaniem. Górskie szlaki, przyroda, jeziora oraz wiele innych atrakcji czeka na Ciebie właśnie tutaj.
Co ciekawego można robić-zobaczyć w Bieszczadach? O tym już za chwilę!

Długa wędrówka górskimi szlakami

Będąc w Bieszczadach nie możesz przejść obojętnie obok górskich szlaków. Odwiedzając liczne fora internetowe, natkniesz się na tysiące komentarzy osób odwiedzających te rejony, które przyjeżdżają tutaj właśnie ze względu na wielogodzinne wędrówki wyznaczonymi górskimi szlakami. Do najpopularniejszych należą Rawki, Połonina Wetlińska, Tarnica oraz Caryńska. Malownicze krajobrazy, dzika natura, błoga cisza i spokój. Warto również wspomnieć o tym, że wędrówki tymi szlakami nie zawsze są proste, drogi bardzo często są strome, na przemian – raz pod górkę raz z górki.

Wakacje w Bieszczadach
Wypoczynek nad wodą

Tak, zgadza się w Bieszczadach odnajdą się również te osoby, które preferują nieco bardziej leniwy sposób spędzania wolnego czasu. Mowa tutaj o jeziorze położonym w samym centrum Bieszczad – Jeziorze Solińskim. To idealne miejsce do spędzenia wakacji wraz z dziećmi, bowiem po jeziorze można popływać łódkami, stateczkiem, rowerkami wodnymi a nawet kajakami. Nie brakuje tu także przytulnych barów i knajpek, w których można spróbować regionalnych przysmaków.

Sposoby na zabicie nudy

Co zrobić kiedy pogoda się popsuje lub górskie wędrówki Cię zmęczą? W Bieszczadach znajdziesz wiele innych atrakcji turystycznych takich jak słynna pływalnia w Lesku, browar Ursa Maior czy kolejka górska. Zachęcamy również do odwiedzenia najlepszej restauracji w całych Bieszczadach – Siekierezady znajdującej się w niewielkiej miejscowości o nazwie Cisna.

Urlop w Bieszczadach – przygotowania

Znaczna większość przybywających turystów wynajmuje zazwyczaj domki lub pokoje od prywatnych gospodarzy, co dodatkowo jest dużo tańszą opcją niż zarezerwowanie miejsc w hotelu.
Najlepszym okresem na rozpoczęcie poszukiwań noclegu jest okres stycznia-lutego, wówczas będziesz miał jeszcze w czym wybierać – pamiętaj „kto pierwszy ten lepszy”, tak samo jest i w tym wypadku. O miejsce noclegowe zadbaj w pierwszej kolejności i postaraj się nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Spóźnialscy będą mieli znacznie mniejsze pole do popisu a w zasadzie wyboru. Wtedy przebierać będziesz musiał zapewne pomiędzy najdroższymi ofertami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here