Wakacje w Dubaju

Postanowiłeś w tym roku trochę zaszaleć i w związku z tym rozważasz podróż do Dubaju? Choć wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich kwalifikują się do tych luksusowych to z roku na rok coraz więcej osób postanawia zaciągnąć kredyt w banku by móc spełnić jedno ze swoich podróżniczych marzeń. Dzisiaj opowiemy Ci nieco więcej na temat związany z organizowaniem wakacji w Dubaju, dowiesz się także jak i na co należy się przygotować. Skorzystaj z naszych cennych porad znajdujących się poniżej, dzięki temu Twój urlop będzie nie tylko udany ale także i bezpieczny.

Dlaczego Dubaj?

Dubaj jest jednym z siedmiu emiratów, najbardziej popularnym i najbardziej bogatym. To właśnie tutaj ulokowane są luksusowe hotele, największe centra handlowe oraz budynki takie jak np. słynny Burj Khalifa, pomimo obowiązującej od lat tradycji i tej samej kultury miasto jest niezwykle nowoczesne, można by rzec, że to najnowocześniejsze miejsce na całej planecie, kto miał okazję tam być z pewnością przyzna nam rację. Wystarczy tylko spojrzeć na fotografie umieszczone w internecie. W Dubaju znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych, ciekawi jego ludzie zjeżdżają tu niemalże z każdego zakątka świata.

Wysoka cena wakacji w Dubaju

Dubaj bardzo często określany jest jako miasto luksusu i przepychu, dlatego też ceny niektórych wycieczek mogą przyprawić o zawrót głowy. Tydzień pobytu w Dubaju to koszt od 5500 zł do nawet 10 000 zł. Jak widać jest to nie mała kwota, przez co nie każdy z naszych rodaków może pozwolić sobie na urlop w ZEA. Nie mniej jednak pieniądze z pewnością Ci się zwrócą w postaci niezapominanych wrażeń, wspomnień oraz przeżyć.
Do Dubaju najlepiej jest się wybrać zimą, kiedy to temperatury są niższe niż latem i wynoszą 23′-25’C.

Wakacje w Dubaju
Przed wylotem…

Przygotowując się do wylotu skup się nie tylko na pakowaniu walizek ale także na kilku innych kwestiach. Jakich? Dubaj należy do ZEA, czyli do grupy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, kultura panująca w tych krajach zdecydowanie różni się od kultury europejskiej. Jest to państwo muzułmańskie – panują tu zupełnie inne zasady i reguły, które obowiązują nie tylko mieszkańców ale również i przyjezdnych. W dużej mierze dotyczy to sposobu ubierania się kobiet, panie nie powinny odsłaniać zbyt dużej powierzchni swojego ciała, chyba, że akurat wypoczywają przy hotelowym basenie. Wybierając się na miasto należy ubierać się stosownie tak by nie zwracać na siebie uwagi.
Jeżeli na wakacje wybierasz się z partnerem to musicie przestrzegać tego by na ulicy nie okazywać sobie uczuć, o ile chodzenie za rękę jest w porządku to już za całowanie czy przytulanie można zostać surowo ukaranym.

Należy uważać również na to komu i gdzie robimy zdjęcia, nie wolno fotografować tutejszych mieszkańców a zwłaszcza kobiet, oprócz tego meczety lub inne miejsca zabytkowe należy zwiedzać tylko szlakami wyznaczonymi dla turystów, pod żadnym pozorem nie wolno przekraczać wyznaczonych granic.
Przebywając w miejscu publicznym trzeba zachować spokój, kulturę oraz szacunek dla tutejszych mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here