Wakacje w kurorcie

Marzysz o tym by zbliżające się wakacje znowu spędzić w jednym z nadmorskich kurortów? Plaża skąpana w słońcu, szum morza, świeże powietrze i kolorowe drinki? Właśnie tak mają wyglądać Twoje idealne wakacje? Chcesz wiedzieć kiedy należy zająć się przygotowaniami do wyjazdu? Dzisiaj podpowiemy Ci jaki kierunek warto wybrać i w jakim okresie, zdradzimy także kilka praktycznych sposobów na tanie wakacje nad morzem. Jeżeli jesteś zainteresowany a dodatkowo chcesz poznać odpowiedź na wszystkie wyżej wymienione pytania to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego wpisu.

W Polsce drożej niż za granicą?

Decydując się na nadmorskie kurorty w Polsce musisz liczyć się z tym, że za cenę pobytu nad polskim morzem, mógłbyś zafundować sobie wakacje za granicą. Niestety ale wypoczynek nad Bałtykiem nie należy do najtańszych na co narzekają nie tylko nasi rodacy ale także i obcokrajowcy. Dla porównania koszt dziesięciodniowego pobytu w Trójmieście wynosi ok.1200 zł za osobę, do tego należy doliczyć cenę wyżywienia, transportu oraz korzystania i innych atrakcji turystycznych. W tej samej cenie mógłbyś wykupić wycieczkę do Bułgarii, która to nie różni się praktycznie niczym od polskich kurortów; zarówno plaże, klimat i panujący tam nastrój są niemalże identyczne, co więcej ceny w bułgarskich kurortach są o połowę niższe.

Na własną rękę czy z biurem podróży?

Jeżeli chodzi o kurorty zlokalizowane w Polsce to odpowiedź jest prosta, nieco inaczej wygląda to w przypadku kurortów zagranicznych. Tutaj do wyboru masz dwie opcje albo wakacje zorganizujesz samodzielnie albo skorzystasz z oferty jednego z biur podróży. Osobom, które nie mają czasu, pomysłów ani doświadczenia w przygotowywaniu wyjazdów polecamy wybranie opcji numer dwa, która jest nieco droższa ale wygodna i komfortowa. Ci którzy uwielbiają spontaniczne wypady i nie boją się wyzwań polecamy zorganizowanie wyjazdu do jednego z europejskich kurortów na własną rękę. To jeden z lepszych sposobów na tzw. tanie wakacje, o tym jak za niewielkie pieniądze można zwiedzić nawet najdalsze zakątki świata pisaliśmy już w innych artykułach znajdujących się na naszej stronie, zachęcamy do zapoznania się z ich interesującą treścią.

Wakacje w kurorcie
Urlop jesienią?

Co powiesz na wakacje w październiku lub listopadzie? Wizyta w ciepłych krajach kiedy za oknem ciągle pada deszcz brzmi kusząco, prawda? W wielu krajach Europejskich a w zasadzie kurortach nadmorskich panuje wówczas iście wakacyjna atmosfera. Nie dość, że ceny wycieczek są dużo niższe to i turystów jest znacznie mniej – jak widać podróżowanie poza sezonem popłaca. Najchętniej odwiedzanymi kurortami w tym okresie są te zlokalizowane w Hiszpanii, w Portugalii, we Włoszech, na Cyprze oraz w Grecji.

Kiedy rozpocząć przygotowania do urlopu w kurorcie?

Jeżeli chodzi o Bałtyk, to tutaj najlepiej byłoby gdybyś miejsca w wybranym nadmorskim kurorcie zarezerwował sobie już na przełomie stycznia-lutego, kiedy to wybór jest największy a i ceny stosunkowo przystępne. Podobnie jest z kurortami znajdującymi się za granicą, w tym wypadku pamiętaj o tym, że na wakacje równie dobrze możesz udać się jesienią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here