Urlop spędzony w ojczystym kraju wcale nie musi być nudny i byle jaki. Skoro byłeś w górach i nad morzem to wydaje Ci się, że już wszystko widziałeś? Nic bardziej mylnego, Polska jest piękna i bogata w ciekawe, inspirujące miejsca, które zachwycają swoją różnorodnością i oryginalnością. Zastanawiasz się jak zorganizować sobie wspaniałe wakacje w kraju? Co warto zobaczyć i na jakie atrakcje postawić? Dzisiaj przedstawimy Ci kilka sprawdzonych pomysłów na udany urlop w Polsce. Jesteś ciekawy co przygotowaliśmy? W takim razie zapraszamy dalej!

Dlaczego Polska?

Nasz kraj ma wiele do zaoferowania, nie bez powodu co roku do Polski przyjeżdżają całe tłumy turystów z zagranicy, w tym z Włoch, Francji, USA, Anglii, Kanady itp. Relaks nad morzem lub mazurskimi jeziorami, wędrówka nad Morskie Oko, spacer po Kampinowskim Parku Narodowym, spływ kajakowy Dunajcem, wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, zabawa z dziećmi w Parku Rozrywki Energylandia – to tylko kilka z całej masy przeróżnych atrakcji turystycznych jakie czekają na obcokrajowców.

Jesteśmy przekonani, że i Ty nawet wszystkiego nie widziałeś. Zaopatrz się w przewodniki lub odwiedź popularne strony internetowe i sprawdź w jaki rejon naszego kraju warto byłoby udać się tym razem na wakacje.

Dlaczego coraz chętniej podejmujemy decyzję o pozostaniu na czas urlopu w ojczyźnie?Jednym z czynników, który ma na to wpływ jest ograniczony budżet przeznaczony na coroczne wakacje. Niestety znaczna większość naszych rodaków ze względów finansowych nie może pozwolić sobie na wykupienie wycieczki zagranicznej organizowanej przez biuro podróży.

Drugi czynnik to niechęć do długich i dalekich podróży, mamy coraz mniej czasu, urlopy są krótsze w związku z tym, wolimy na dojazd do miejsca docelowego przeznaczyć kilka a nie kilkanaście godzin.

Miejsce trzecie zajęła miłość do ojczyzny, chęć poznawania nowych rejonów, regionalnych przysmaków, kultury i historii danego jeszcze nie poznanego do tej pory przez nas obszaru.

Wakacje w Polsce

Sprawdzone pomysły na wakacje w Polsce

1. Rodzinnie i na luzie
Wakacje spędzone w gronie najbliższych są wyjątkowe pod każdym względem. Całe rodziny z małymi dziećmi oraz seniorami można oczywiście spotkać nad polskim morzem lub na Mazurach. Wakacje nad wodą to jeden z celów tysięcy Polaków, którzy lada dzień rozpoczną swój urlop. Czas ten upływa na leżeniu na plaży, zażywaniu kąpieli słonecznych i spożywaniu smacznej rybki.

2. Aktywnie
Tutaj na myśli mamy długie wędrówki po górskich szlakach, świeże powietrze, zielona roślinność. Niestety ten rodzaj wypoczynku polecany jest tym, którzy nie mają problemów ze swoją kondycją fizyczną.

3. Turystycznie
Weź do ręki mapę, przewodnik i zaznacz te miejsca, które chciałbyś zobaczyć ze względu na związaną z nimi historię. Być może zainteresowało Cię jedna z zabytkowych budowli lub muzeum. Historia Polski jest pełna różnych i zaskakujących zwrotów akcji, każdy region ma swoją, z którą warto się zapoznać, zwłaszcza jeżeli jest się Polakiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here