Wakacje w Turcji

Turcja jeszcze do niedawna cieszyła się dużą popularnością wśród turystów zarówno z Polski jak i z innych państw. Dzisiaj z racji nie do końca sprzyjającej tam atmosfery, na ten kierunek decydują się tylko nieliczni. Zastanawiasz się czy najbliższy urlop spędzić właśnie tam? Dzisiaj postaramy się ułatwić Ci podjęcie ostatecznej decyzji. Powiemy dlaczego warto odwiedzić Turcję oraz co opowiada się za tym by wybrać zupełnie inny kierunek podróży. Koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy i zapoznaj się z dalszą częścią naszego wpisu.

Co przemawia za spędzeniem wakacjami w Turcji?

Na obecną chwilę są to niestety ale tylko przystępne ceny. Choć biura podróży zachęcają potencjalnych klientów jak mogą to nie zawsze im to wychodzi. Ceny wycieczek wahają się w granicach 1200-1500 zł i choć pogoda dopisuje chętnych jest coraz mniej.
Sytuacja polityczna, miejscowa kultura i zwyczaje, zaniedbane ulice, brudna woda – to tylko kilka ze zniechęcających czynników. Tak kilka, bowiem jest ich dużo więcej o czym przekonasz się w kolejnej części.

Dlaczego turyści nie polecają podróżowania do Turcji?

Nie wszyscy są jednak wielkimi zwolennikami tego kierunku. Są również i takie osoby, które były tam raz i stanowczo zadeklarowały, że nigdy więcej nie pojadą. Zastanawiasz się co skłoniło ich do podjęcia właśnie takiej a nie innej decyzji? Są to m.in. tradycyjne tureckie bazary, które obecnie niczym nie przypominają tych sprzed kilkunastu lat. Niegdyś można było tam zakupić przepiękne rękodzieła czy naturalne kosmetyki oraz przyprawy dzisiaj stragany wyglądają niczym centrum handlowe pod chmurką, gdzie zakupić można podróbki wszystkich najpopularniejszych marek np. Chanel czy Gucci.

Na co jeszcze narzekają turyści? Wiele z osób jednogłośnie twierdzi, że fotografie znajdujące się w katalogach, które zachęcają do wyjazdu nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Tak więc wycieczki w piękne miejsca są bardzo często wycieczkami w rejony zmienione lub zniszczone czynnikami naturalnymi bądź ludzką ręką.

Wakacje w Turcji
Spokojny spacer deptakiem również jest tutaj niemożliwy, okoliczni sprzedawcy i restauratorzy zabijają się o klientów, niektórzy potrafią być bardzo natrętni ale to nie wszystko. Do Turcji jak i z resztą żadnego innego kraju samotnie nie powinny podróżować kobiety, o tym jacy są mężczyźni w tych państwach chyba nie musimy pisać. Najlepszym a zarazem najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wycieczka z biurem podróży oraz grupą znajomych.

Zanieczyszczone ulice i brud panujący w lokalnych barach – na taki właśnie widok należy się przygotować. Posiłki najlepiej jest spożywać w hotelowej stołówce, jedzenie na mieście może zakończyć się choroba żołądka. Uważać należy także na jezdniach, dużo bezpieczniej jest przemieszczać się tutejszymi środkami transportu niż wypożyczonym samochodem i to z jednego prostego względu – na tureckich drogach panuje chaos, w którym turyści z Europy nie mogą się uporać. Tutaj znajomość znaków oraz przepisów drogowych nie obowiązuje chyba nikogo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here