Wakacje z psem

Za kilka tygodni oficjalnie wyruszysz na pierwszy wakacyjny urlop w tym roku ale zastanawiasz się co zrobić ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi? Masz wątpliwości co do tego czy pies na urlopie to aby na pewno dobry pomysł? Pewnie, że tak wbrew licznym obawom z Twojej strony takie wakacje wcale nie muszą zakończyć się porażką, wystarczy tylko, że odpowiednio się do nich przygotujecie. Jak? O tym opowiemy Ci już za chwilę, dowiesz się także na co należy zwrócić uwagę organizując wyjazd z pupilem oraz jakie miejsca będą właściwe na wspólne spędzenie czasu. Zainteresowany? W takim razie nie przedłużamy i zapraszamy dalej!

Nie porzucaj swojego pupila!

Okres wakacyjny to czas, w którym to znaczna większość psów zostaje porzucona przez swoich właścicieli tylko z tego względu, że Ci wybierając się na wakacje postanowili brzydko mówiąc pozbyć się ciężaru. Zanim postąpisz w ten sposób zastanów się dwa razy! W dzisiejszych czasach masz całe mnóstwo zdecydowanie bardziej humanitarnych rozwiązań. Psa możesz zostawić pod opieką znajomych lub rodziny. Istnieją także specjalne noclegownie oraz hostele dla czworonogów, gdzie obsługa zajmuje się nimi podczas wyjazdu urlopowego właścicieli. Ostatnia i chyba najlepsza propozycja to zabranie psa ze sobą – stres związany z wyjazdem będzie zdecydowanie mniejszy niż stres związany z pozostawieniem w zupełnie obcym i nieznanym mu miejscu.

Miejsca przyjazne psom

Według aktualnych danych statystycznych pies jest wiernym towarzyszem co trzeciej osoby mieszkającej w Polsce. I to właśnie z myślą o naszych futrzanych przyjaciołach powstały liczne ośrodki wypoczynkowe, które oferują np. aktywne kolonie z psem lub inne atrakcje.
Oprócz tego o ten fakt dbają także hotele i noclegownie – umożliwiają one opcję zakwaterowania się wraz z psem, podwórka są odpowiednio przystosowane, czworonogi mają możliwość wybiegania się, spożycia pokarmu i przenocowania wraz z Tobą w jednym pokoju. Oczywiście wiąże się to z dodatkową opłatą, z tego względu, że pies traktowany jest jako oficjalny gość również i za niego będziesz musiał zapłacić, na szczęście nie dużo, z reguły jest to kwota 20-30 zł za dobę.
W ten sam sposób postępują również właściciele domków letniskowych, dostępnych w górach, nad morzem czy jeziorami.

Wakacje z psem

Bezpieczna podróż samochodem

Postanowiłeś wybrać się w góry? Jesteśmy przekonani, że psiak będzie zachwycony z długich spacerów górskimi szlakami ale przedtem zadbaj o bezpieczeństwo w trakcie podróży. Jeśli podróż samochodem ma trwać kilka bądź kilkanaście godzin musisz pamiętać o tym, by robić regularne postoje na odpoczynek, który w trakcie upałów przyda się nie tylko Tobie ale także i psu.
Ważne jest również to jak podróżuje Twój pupil, małe rasy psów należy przewozić w tzw. transporterach dla zwierząt. Dużo większe psy należy zabezpieczyć specjalnymi szelkami, które mocuje się do środkowych pasów.
Przed wyjazdem upewnij się, że pies posiada paszport i czip a także jest zaszczepiony (obowiązkowe szczepienie przeciw wściekliźnie odbyć powinno się co najmniej dwa tygodnie przed wyjazdem).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here