Europejskie wakacje

Za kilka miesięcy rozpocznie się sezon urlopowy, choć za oknem temperatura spadła poniżej zera Ty już zastanawiasz się co będziesz robił w te wakacje? Marzysz o tym by odwiedzić kilka europejskich stolic i miast ale nie wiesz czy Twój portfel to przeżyje? Dzisiaj udowodnimy Ci, że europejskie wakacje wcale nie muszą być drogie, dodatkowo podpowiemy jak podróżować by płacić mniej. Jesteś ciekawy naszych propozycji? W takim razie nie przedłużamy, tylko zabieramy Cię w szybką podróż po Europie!

Zrezygnuj z biura podróży

Podróżując do jednego z krajów Europy wcale nie potrzebujesz pomocy biura podróży, zwłaszcza jeśli nastawiasz się na aktywną formę wypoczynku i chcesz zobaczyć jak najwięcej. Biura podróży są dla osób, które nastawiają się na leniwy odpoczynek, marzą o długim relaksie na jednej z greckich wysp. Mniej na uwadze to, że w momencie wykupienia wycieczki znaczną część czasu spędzisz w jednym miejscu. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że podróże organizowane przez biura podróży są znacznie droższe, niż te przygotowane na własną rękę. Boisz się, że nie podołasz?

Jesteśmy przekonani, że z naszą małą pomocą bez najmniejszego problemu poradzisz sobie z samodzielną organizacją wakacji. Skorzystaj ze wskazówek znajdujących się poniżej.

Zostań mistrzem organizacji!

Postanowiłeś po raz pierwszy w życiu zorganizować swój wakacyjny wyjazd do Włoch lub Hiszpanii? Świetnie, nie ma nic lepszego nic samodzielna praca, już same przygotowania wprawią Cię w doskonały nastrój. Od czego zacząć? Krok pierwszy to rozplanowanie środków pieniężnych przeznaczonych na podróż oraz ustalenie miejsca docelowego wyjazdu. Jeżeli masz kilka marzeń związanych z odwiedzeniem europejskich miast oceń na ile tak naprawdę możesz sobie pozwolić, pod uwagę weź wszystkie możliwe koszty związane z wyjazdem – transport, nocleg, wyżywienie oraz inne atrakcje turystyczne, dopiero potem podejmij ostateczną decyzję dotyczącą kierunku Twojej podróży.

Planując wakacje w Europie zachęcamy do wynajmowania pokoju lub mieszkania poprzez stronę „airbnb”. Obecnie z usług tego portalu korzysta co drugi polski turysta, storna jest banalnie prosta w obsłudze, co więcej ceny wynajmu lokali od prywatnych gospodarzy niezwykle atrakcyjne i dużo niższe niż nocleg w miejscowym hotelu.

Europejskie wakacje

Tanie kierunki europejskich podróży

W dalszym ciągu poszukujesz inspiracji? Nie wiesz jaki kierunek wybrać? Chcesz by wakacje były niedrogie a zarazem pełne niezapomnianych wrażeń? Dzisiaj wyjątkowo skupimy się na tych miastach, które pochwalić się mogą zabytkowymi budowlami oraz historycznymi miejscami, przyciągającymi turystów z całego świata. Miejsce pierwsze należy do Wielkiej Brytanii i Londynu – Big Ben, Buckingham Palace chyba nie musimy zbyt wiele mówić. Miejsce drugie należy do Rzymu – stolicy Włoch oraz Dubrownika i Splitu najpopularniejszych turystycznych chorwackich miast. Tuż poza podium znalazła się czeska Praga, Berlin (Niemcy), Madryt (Hiszpania) oraz stolica Austrii czyli Wiedeń.
Już wiesz gdzie w tym roku pojedziesz? Kup przewodnik i sprawdź co warto było by zobaczyć oraz jakich regionalnych potraw spróbować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here