Wyspa Muzeów

Masz już dosyć długiego wylegiwania się na zatłoczonej plaży przy 30’C upałach? Po długich namysłach postanowiłeś, że od tego roku podczas wakacji będziesz poznawał historię oraz kulturę europejskich państw i miast. Chcesz najbliższy urlop spędzić u naszych zachodnich sąsiadów, czyli w Niemczech. Zastanawiasz się jakie miejsca warto odwiedzić i gdzie się zatrzymać, tak by swój wolny czas spożytkować jak najlepiej? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie mały turystyczny przewodnik po Niemczech, skorzystaj z naszych wskazówek i baw się świetnie!

Urlop w Niemczech – czy to się opłaca?

Wakacje w Niemczech nie są ani trudne w organizacji ani kosztowne, w końcu podróż nie będzie trwała zbyt długo. Niemcy podobnie jak każdy inny kraj mają swoją interesującą historię oraz ciekawą historię i dzieje z jakimi warto się zapoznać. Znajdziesz tu wiele cennych zabytkowych budowli, starych zamków i pałaców, muzeów, galerii sztuki i innych atrakcji turystycznych.
Udając się właśnie tam nie musisz korzystać z usług biura podróży czy agencji turystycznej, w tym przypadku wystarczą Ci jedynie przewodniki w formie papierowej bądź elektronicznej. Weź ze sobą znajomych, przyjaciół lub rodzinę i spędźcie ten czas razem. Jest to również jeden z prostszych sposobów na zaoszczędzenie trochę grosza. Ten temat pojawia się w naszych artykułach dosyć często ale powtórzymy i tym razem – podróżowanie w grupie jest zdecydowanie bardziej opłacalne, bowiem koszty związane z transportem, noclegiem czy wyżywieniem dzielone są po równo pomiędzy wszystkich uczestników, dzięki temu rozwiązaniu połączysz przyjemne z pożytecznym.

Co z noclegiem?

Hotele w Niemczech są dosyć drogie, dlatego też polecamy zatrzymywanie się w mniejszych pensjonatach lub wynajęcie pokoju bądź całego mieszkania od osoby prywatnej. Jak to zrobić? To bardzo proste, skorzystaj ze strony „airbnb” i za jej pośrednictwem zarezerwuj sobie nocleg w wybranym miejscu. Oferta jest bogata a w dodatku bardzo atrakcyjna, ceny są dużo niższe niż zakwaterowanie w hotelu co z pewnością korzystnie odbije się na stanie Twojego konta.

Wyspa Muzeów
Niemcy – co warto zobaczyć?

Wiesz, że najbliższe wakacje spędzisz w Niemczech ale nadal nie wiesz do jakiego miasta się udać? A może zrobisz sobie wycieczkę po kilku popularnych turystycznych miastach? Pamiętaj, że Niemcy to nie tylko tętniący życiem Berlin, chociaż w stolicy również czeka na Ciebie wiele atrakcji – sławna Brama Brandenburska, Wyspa Muzeów, East Side Gallery, Katedra, Berliński Ogród Botaniczny itp.
We Frankfurcie nad Menem czeka słynny Römer czyli średniowieczny ratusz z balonem, muzeum a zarazem dom jednego z największych niemieckich poetów Johanna Wolfganga von Goethego a także popularna opera Alte Oper. Stąd zabieramy Cię do Monachium – tutaj mamy propozycję dla fanów niemieckich samochodów, czy wiesz, że w Monachium znajduje się muzeum BMW. Oprócz tego miejsce to przepełnione jest zabytkowymi budowlami – Stara Pinakoteka, Hofgarten oraz popularny zamek Neuschwanstein to naprawdę warto zobaczyć na własne oczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here