Wakacje na Hawajach

Marzysz o dalekiej podróży na Hawaje? Oddałbyś wszystko by móc chociaż jeden dzień spędzić na tutejszych rajskich plażach? Urlop w tym zakątku świata jest co prawda dosyć kosztowną inwestycją, jednak to co zobaczysz, przeżyjesz oraz wspomnienia jakie z Tobą zostaną są bezcenne. Chcesz wiedzieć co warto zobaczyć na Hawajach, w jakim rejonie wypoczywać? Poniżej znajdziesz wiele interesujących informacji, dowiesz się także co zrobić by obniżyć nieco koszty związane z podróżą.

Dlaczego Hawaje?

Hawaje wszystkim nam kojarzą się przede wszystkim z tradycyjnym powiedzeniem a raczej przywitaniem „Aloha”, naszyjnikami ze świeżych kwiatów (oryginalna nazwa lei) oraz tańcem hula. Jednak nie wiele osób wie, że Hawaje należą do Stanów Zjednoczonych, są jedynym wśród pięćdziesięciu stanów, który jest wyspą ulokowaną na Oceanie Spokojnym. Archipelag Hawaje to aż 137 rożnej wielkości wysp ale uwaga tylko z siedem z nich jest zaludnionych, pozostałe określane są mianem bezludnych wysp. Stolicą Hawaii jest Honolulu i to właśnie tutaj najchętniej odpoczywają turyści z całego świata.

Hawaje to przede wszystkim rajskie plaże, wypełnione białym piaskiem oraz wysokimi, zielonymi palmami, otoczone przepiękną turkusową wodą. Hawaje są miejscem nakierowanym głównie na długi odpoczynek na plaży z drinkiem w ręku ale nie tylko, wszystko zależy od miejsca jakie wybierzesz. Każdy rejon ma do zaoferowania turystom zupełnie inne atrakcje – nurkowanie, wędkowanie, serfowanie, pływanie żaglówkami itp.

Wakacje na Hawajach

Czy urlop na Hawajach jest kosztowny?

Niestety ale planując na wakacje musisz się liczyć z tym, że Twój portfel dosyć mocno ucierpi, zwłaszcza jeżeli w podróż zamierzasz udać się w sezonie. Niezależnie od tego, w którym z Hawajskich miast chcesz spędzić urlop będzie to wiązało się z wydatkiem rzędu 6500 – 13000 zł za osobę. Jak widać całkowite koszty podróży są nie małe, zastanawiasz się czy istnieje jakiś prostu sposób na ich obniżenie? Pewnie, że tak pierwszym z nich jest polowanie na okazje, czyli wakacje Last Minute – wakacje na ostatnią chwilę lub po prostu wakacje dla spóźnialskich. Głównym celem jest organizatorów wycieczek jest sprzedanie wszystkich biletów, tak by koszty poniesienia ewentualnych strat były jak najmniejsze. W momencie kiedy pozostały już tylko dwa, trzy wolne miejsca a wylot ma się odbyć za kilka dni organizatorzy chcąc zachęcić potencjalnego klienta obniżają cenę biletów, niekiedy nawet o połowę co w wypadku wakacji na Hawajach jest jak wygrana na loterii.

Drugi sposób jest dla nieco odważniejszych wczasowiczów a polega on na samodzielnym zorganizowaniu sobie wakacji. Tutaj warto wspomnieć, że jest to proceder dosyć skomplikowany i czasochłonny, nie wystarczy tylko zarezerwować sobie miejsca w hotelu, już samo planowanie podróży z uwzględnieniem licznych przesiadek na lotniskach może być męczące. Jeżeli więc nie masz doświadczenia ani dużej ilości wolnego czasu to może kwestię organizacji urlopu lepiej będzie powierzyć profesjonalistom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here