Kuweta komfortowa

Wybór kuwety jest niezwykle ważny z perspektywy osób opiekujących się kotami. Kuweta to nie tylko miejsce, gdzie twój pupil będzie załatwiał swoje potrzeby. Zadaniem kuwet jest również ułatwiać sprzątanie nieczystości oraz uniemożliwiać ich wydostanie się poza obręb pojemnika. Wybierając kuwetę, warto zwrócić uwagę zarówno na kwestie praktyczne – takie jak rozmiar dostępnych produktów – jak i estetyczne. Dostępne kuwety mogą bowiem cieszyć oko, ładnie wkomponowywać się w otoczenie oraz pasować do umeblowania. Poniżej dokonujemy przeglądu najważniejszych kryteriów zakupowych, podpowiadając – o czym warto pamiętać w czasie kupowania kociej kuwety.

Kuweta bezproblemowa – oraz jak ją znaleźć

Niestety, ale załatwienie swoich potrzeb w przypadku kotów jest obciążone pewnymi trudnościami. Przede wszystkim – koty hodowane dziś w domach i mieszkaniach to w większości zwierzęta niewychodzące. Z tego powodu, mniejsza niż zwykle ilość ruchu może mieć wpływ na działanie ich układu trawiennego. Ponadto, sposób ich odżywiania, rodzaj dobranej karmy również wpływają na kocie potrzeby. Z tych powodów, kuweta, którą wybierzesz dla swojego sierściucha, powinna być przede wszystkim dopasowana wielkością i kształtem do jego potrzeb. W innym wypadku zwierzę będzie załatwiać się poza kuwetą.

Wśród materiałów najbardziej polecanych znajdują się przede wszystkim kuwety plastikowe. Jest to materiał niezwykle korzystny z uwagi na różne jego właściwości. Jest odporny na działanie wilgoci i kocich nieczystości. Jest bezpieczne w czasie kontaktu ze skórą i sierścią, zarówno twoich pupili jak i ich ludzkich opiekunów. Ponadto, plastik jest łatwy w czyszczeniu i odporny na działanie różnych detergentów. Wreszcie – plastik to materiał lekki, łatwy w transporcie, co umożliwia swobodne przesuwanie kuwety w poszukiwaniu najkorzystniejszego miejsca.

Kuwety optymalne – w opinii kocich użytkowników i ich opiekunów

Kuwety najchętniej wybierane to te o otwartej budowie. Dlaczego? Przede wszystkim – odpowiadają kocim przyzwyczajeniom związanym z załatwianiem się. Korzystając z kuwety, kot może się swobodnie rozglądać, eksplorować zapachy i otoczenie. Ponadto, są to kuwety łatwe w czyszczeniu, a niektóre dostępne modele – na przykład różowa kuweta Cleo Medium oraz niebieska kuweta Cleo Medium – ułatwiają także usuwanie żwirku, dzięki odpowiednio wyprofilowanej budowie.

Przeglądając dostępne kuwety, warto także zwrócić uwagę na sposób wyprofilowania ich krawędzi. Niektóre modele zostały wykonane w sposób minimalizujący ilość żwirku wydostającego się z kuwety. W produktach takich ich krawędzie zostały lekko wygięte do środka. Jeśli rozsypujący się żwirek stanowi dla ciebie szczególnie duży problem – wówczas radzimy, aby postawić kuwetę na specjalnej macie, które będzie ułatwiać zbieranie rozsypanego żwirku.

Osobom, którym zależy na wolnej przestrzeni, polecamy wybór kuwet o ergonomicznym kształcie. Szczególnie dobrze pod tym względem wypada kuweta narożna Comfy, która podobnie jak inne produkty tej kategorii, została zaprojektowana do stawiania w kantach pomieszczeń. Kuwety takie są ponadto stabilne, nie przemieszczają się pod wpływem kocich ruchów oraz minimalizują ilość wydostających się poza nią zanieczyszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here