Mauritius - raj na ziemi

Codzienna praca i wyzwania wymagają od nas sporo wysiłku. Musimy pamiętać, że na co dzień nie da się ciągle funkcjonować na najwyższych obrotach. Potrzebne nam są od czasu do czasu wakacje. Niemniej jednak wakacje też mają swoje różne oblicza i czasem wcale nie zapewniają nam odpoczynku od pracy.

Rodzaje wakacji

Jak to różne rodzaje wakacji? Otóż zauważmy, że czasem decydujemy się na wypad po europejskich miastach – wówczas dużo zwiedzamy, poznajemy inny styl myślenia, ale też brakuje nam natury i adrenaliny. Z kolei wyprawy w mniej znane kraje jak Boliwia czy Namibia dostarczą nam dużo adrenaliny, pomogą przełamać wewnętrzne bariery. Co jednak jeśli potrzebujemy po prostu poleżeć nad ciepłą wodą, w pięknym otoczeniu, lecz jednocześnie wiemy, że europejskie plaże nas znudzą?

Mauritius – raj i tajemnica

Otóż wówczas warto rozważyć Mauritius jako cel wakacyjnej podróży. Gdzie znajduje się ten niezwykły kraj? Otóż jest to kilka wysp położonych na Oceanie Indyjskim, około 2000 km na wschód od wybrzeża Madagaskaru. Kraj ten wyróżniają przede wszystkim piękne dziewicze plaże. Czysty piasek pod stopami, krystaliczna woda, palmy i unosząca się delikatna mgiełka wilgotnego powietrza to coś, co pomoże na pewno dobrze nam odpocząć. Warto wspomnieć, że Mauritius ma bardzo korzystny klimat jak na tropiki – temperatury nie przekraczają tam raczej 30 stopni i nie zmieniają się w ciągu nocy. Wyższa wilgotność wpłynie korzystnie na naszą cerę i stan włosów oraz pomoże odpocząć od miejskiego smogu.

Trzeba jednak koniecznie dodać, że Mauritius to nie tylko i wyłącznie rajskie plaże. Nie zapominajmy w końcu, że jest to Afryka! Spotkamy się tam zatem z roześmianą i taneczną afrykańską kulturą. Jednocześnie izolacja od Czarnego Lądu powoduje mniejsze zagrożenie chorobami, co pozwala nam się w pełni cieszyć z wypoczynku. Oczywiście trzeba jednak wybrać się do lekarza medycyny podróży. Ponadto Mauritius to możliwość zakupu wielu ciekawych pamiątek jak biżuterii czy kolorowych strojów oraz zobaczenia wyjątkowych zwierząt i roślin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here