Seszele - wakacje od codzienności

Każdy z nas chce czasem uciec od codzienności. Mamy dość mżawki za oknem, pracy przy komputerze. Co więcej – znudziły nam się standardowe wakacje. Nie chce nam się chodzić po górach, zwiedzać kolejnych zagranicznych miast czy przeżywać pełnych ryzyka przygód na innych kontynentach. Jeśli dopada nas taki nastrój, to warto pomyśleć o Seszelach.

Seszele – wyspy pośród niczego

Seszele to małe państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim około 1600 km od wybrzeży Afryki, a konkretniej od Madagaskaru. Warto dodać, że Seszele mają wyjątkowo przyjazny klimat, jak na tropiki. Przez cały rok jest tam ciepło, jednak nie bardzo upalnie – temperatury oscylują wokół 27 stopni Celsjusza. Nie ma większych spadków temperatury nocą, ale trzeba pamiętać o wysokiej wilgotności powietrza. Warto także dodać, że w porównaniu do Afryki jest to miejsce o niższym stopniu zagrożenia różnymi chorobami, choć nie należy rezygnować ze szczepień oraz wizyty u lekarza medycyny podróży.

Podróż do świata marzeń

Dlaczego jednak Seszele są opisywane jako rajskie wyspy? Otóż dlatego, że tak właśnie jest. Państwo to utworzone jest przez około 115 małych wysepek. Na każdej z nich znajdują się piękne, piaszczyste plaże oraz krystalicznie czysta woda. Dodajmy do tego piękne otoczenie – dziewiczą dżunglę przejrzyste niebo i wysoką temperaturę a otrzymamy naprawdę prawdziwy raj. Warto jeszcze wspomnieć, że woda jest wyjątkowo ciepła – idealnie nadaje się do kąpieli oraz nurkowania a także żeglowania po Oceanie Indyjskim.

Atrakcje Seszeli

Jak natomiast sprawa wygląda z atrakcjami Seszeli? Otóż ich główną zaletą są właśnie przepiękne plaże i nie zniszczona przyroda. Tutaj każdy, kto będzie chciał po prostu odpocząć w pięknym otoczeniu, bez konieczności zwiedzania miliona muzeów i zabytków znajdzie coś dla siebie. Jednocześnie jednak należy powiedzieć, że Seszele nie są pozbawione wrażeń – afrykańskie chatki, ludowe tańce i śpiewy, oryginalna biżuteria oraz stroje a także przeróżne niespotykane nigdzie indziej owoce i potrawy zapewnią nam codzienną dawkę raju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here