Brazylia - kraj pełen kontrastów

O czym myślimy, kiedy pojawia się temat Brazylii? Otóż na pewno o piłce nożnej, Amazonii oraz wspaniałych plażach. I rzeczywiście – te trzy rzeczy niejako definiują ten kraj, jednak ma on naprawdę znacznie więcej do zaoferowania. Jakie są atrakcje turystyczne Brazylii?

1) Amazonia

Oczywiście na pewno teren nieprzebytych dżungli, wśród których podobno żyją jeszcze Indianie, którzy nie poznali białego człowieka pobudza wyobraźnie każdego. Nie musimy iść w głąb dżungli, warto jednak spędzić choć kilka nocy w niej – wsłuchać się w nocne odgłosy, wybrać się na rejs Amazonką czy wyruszyć na wycieczkę do Manaus.

2) Rio de Janiero

To wręcz obowiązkowa pozycja podczas wycieczki do Brazylii. Najbardziej znana plaża świata – Copacabana, pomnik Chrystusa tudzież Głowa Cukru a także wiele innych malowniczych plaż pomogą nam się oderwać od codzienności. Jeśli zaś zastanawiamy się, czy rzeczywiście Brazylijczycy grają na każdym kroku w piłkę nożną, to łatwo będziemy mogli przekonać się o słuszności tego twierdzenia.

3) Pantanal

To mało znane turystom miejsce. Mokrą porą tworzą się tu olbrzymie mokradła z ogromną ilością wyjątkowych gatunków roślin i bogatą fauną. W porze suchej zaś równiny te przekształcają się w niekończące się sawanny.

4) Jericoacoara

W pewnym momencie będziemy mieć pewnie dość już zgiełku wielkich miast czy trudnego klimatu dżungli oraz specyficznego charakteru latynosów. W końcu podróż to nie tylko poznawanie czegoś nowego i przełamywanie własnych barier, lecz także odpoczynek. Dlatego też właśnie warto pojechać do Jericoacoara – dziewiczych, pięknych plaż z krystalicznie czystą, ciepłą wodą.

5) Kolonializm i kultura

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o dwóch niezwykłych miasteczkach – Quoro Preto oraz Salvadorze. Dlaczego? To właśnie tu odetchniemy historią i poznamy ciekawą architekturę okresu kolonialnego. Miasta te w pewnych częściach zupełnie się nie zmieniły od czasu przyjazdu Portugalczyków – poczujemy się zatem, jakbyśmy znaleźli się w zupełnie innej epoce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here