Podróże rowerowe

Prowadzisz aktywny tryb życia? Uwielbiasz długą jazdę na rowerze? Jeżeli tak to co powiesz na podróżowanie po Polsce i świecie na dwóch kółkach z plecakiem na plecach? Podróże rowerowe z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę fanów, wśród nich znaleźć można nie tylko grupy młodych osób, bardzo często są to całe rodziny z dziećmi oraz osoby po pięćdziesiątym roku życia. Jak przygotować plan kilku dniowej podróży rowerem? Co ze sobą zabrać? Na co zwrócić uwagę? Od czego zacząć? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania, skorzystaj z naszych wskazówek i zorganizuj swoją pierwszą rowerową podróż w nieznane!

Dla kogo podróże rowerem?

Oczywiście dla wszystkich fanów długich wycieczek rowerowych, wbrew pozorom aby udać się w taką podróż, a zwłaszcza tę daleką należy wykazać dobrą kondycją fizyczną. Jeżeli po długiej przewie postanowiłeś samochód zamienić na zdecydowanie bardziej ekologiczny środek transportu, radzimy aby każdego dnia stopniowo zwiększać swoje przejażdżki tak by odpowiednio przygotować organizm do wzmożonego wysiłku fizycznego.
Podróże rowerem są tak naprawdę dla wszystkich, tych małych i tych dużych, grunt to odpowiednie podejście i przygotowanie. Jaki powinien być pierwszy krok? O tym opowiemy Ci już za chwilę.

Podróże rowerowe
Wybierz miejsce docelowe a następnie przygotuj plan podróży

Zastanawiasz się od czego zacząć swoją podróż rowerową? Pierwszym krokiem powinno być wybranie punktu docelowego Twojej wycieczki. Pomyśl przez chwilę jakie miasto w Polsce lub w Europie chciałbyś odwiedzić w pierwszej kolejności. Uwaga! Jeżeli to Twój debiut to radzimy by na pierwszą rowerową wycieczkę wybrać się do miejscowości znajdującej się nieopodal Twojego miejsca zamieszkania. Na dalsze podróże przyjdzie jeszcze czas – znasz takie powiedzenie, że praktyka czyni mistrza?

Kiedy już wiesz gdzie będzie meta podróży, to teraz postaraj się opracować plan całej wycieczki. Weź do ręki mapę a następnie wyznacz trasę, którą masz zamiar pokonać. Zaznacz miejsca, które warto po drodze zobaczyć, sprawdź gdzie będziesz mógł zjeść oraz zatrzymać się na nocleg, dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.

Odpowiednie przygotowanie

Wybierając się w podróż rowerową, niezależnie od tego czy będzie ona trwała kilka godzin czy kilka dni musisz się do niej profesjonalnie przygotować. Zacząć należy oczywiście od sprawdzenia stanu technicznego Twojego środka transportu, sprawny rower w tym wypadku to podstawa. Zwróć uwagę na opony, łańcuch oraz hamulce, jeżeli wybierasz się na długą podróż warto byłoby również rozważyć wynajęcie bądź zakup przyczepki rowerowej, która umożliwi Ci przewóz większej ilości bagażu.
Pamiętaj aby zabrać tylko to co najpotrzebniejsze – zachęcamy do zrobienia listy, wtedy na pewno będziesz przygotowany na każdą sytuację.

Nie zapomnij także o lekach, gotówce oraz dowodzie osobistym lub paszporcie. Oprócz tego pamiętaj by podróżować wyznaczonymi trasami rowerowymi, wówczas będziesz mieć pewność, że jazda przebiegać będzie prawidło i bezpiecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here