Tanie podróże

Chyba nie ma wśród nas takiej osoby, która nie lubiłaby podróżować a szczególnie za małe pieniądze. Zbliża się kolejny długi weekend, który prawdopodobnie spędzisz w domu? Nie stać Cię na drogi wyjazd all inclusive? Daj się porwać chwili i zamiast siedzieć przed telewizorem zastanów się gdzie chciałbyś pojechać, wcale nie musisz posiadać portfela pełnego pieniędzy żeby podróżować! Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci zwiedzać nie tylko nasz piękny kraj ale także i zagraniczne, niezwykle inspirujące zakątki świata. Jesteś ciekawy co przygotowaliśmy? Zapraszamy dalej!

Podróżować każdy może…

Niezależnie od tego, czy na Twoim koncie znajdują się oszczędności czy też żyjesz tak jak znaczna większość naszych rodaków od pierwszego do pierwszego masz prawo do tego by od czasu do czasu zrelaksować się i odpocząć. Chcesz zwiedzać kraj, świat? Świetnie, w końcu wszystko jest dla ludzi. Owszem, wygodne podróże kosztują ale mając w portfelu kilkaset złotych możesz wyjechać z jedno z wymarzonych miejsc, które już od dawna chciałeś odwiedzić. Jak to zrobić? Dzisiaj pokażemy Ci, że istnieją sposoby na tanie podróżowanie, co więcej są one sprawdzone i bardzo często praktykowane przez osoby będące w sytuacji podobnej do Twojej. Nasze wskazówki nie tylko pozwolą Ci zaoszczędzić trochę grosza ale także dzięki nim podróże staną się pewnego rodzaju przygodą życia, którą zapamiętasz na długie lata. Gotowy? W takim razie zaczynamy!

Tanie podróże
Sprawdzone sposoby na tanie podróżowanie

Trików na tanie podróżowanie jest całe mnóstwo, dzisiaj jednak skupimy się na tych najważniejszych i najchętniej praktykowanych.

Zaczniemy oczywiście od towarzystwa, czyli osób, które wraz z Tobą wybiorą się w bliską lub daleką podróż. Im będzie was więcej tym koszt podróży znacznie spadnie, rachunki np. za nocleg, paliwo czy jedzenie będą dzielone po równo. Zwiedzanie ciekawych obiektów także będzie tańsze, w końcu większa ilość turystów zawsze dostaje możliwość zakupu biletów grupowych.

Druga wskazówka dotyczy zamiany sezonów, pewnie teraz zastanawiasz się co mamy na myśli. Już tłumaczymy, zimą będzie taniej nad morzem a latem w górach. Podróżowanie poza sezonem jest niezwykle opłacalne. Jeżeli więc zależy Ci na zwiedzeniu konkretnych atrakcji turystycznych a nie na pogodzie to tym bardziej zastanów się nad takim rozwiązaniem.

Teraz skupimy się na jedzeniu, zamiast wydawać na obiad w dobrej renomowanej restauracji skorzystaj z barów lub knajpek znajdujących się nie w samym centrum a na obrzeżu miasta. Wbrew pozorom za niewielkie pieniądze można zjeść smacznie!

Gdzie spać? Jeżeli nie stać Cię na pokój w cztero-gwiazdkowym hotelu skorzystaj z oferty, cieszącej się w ostatnich miesiącach dużą popularnością strony „airbnb”, znajdziesz tam oferty wynajmu mieszkań od prywatnych właścicieli, ceny są na prawdę niewielkie, co więcej strona umożliwia zarezerwowanie noclegu nie tylko w Polsce ale także i zagranicą. Sprawdzi się to szczególnie świetnie w przypadku podróżowania większą grupą osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here