Wycieczka do Wietnamu

Często siedząc przed komputerem w pracy myślimy sobie, że już dość mamy tej monotonii, że przydałoby się zmienić nieco klimat. Lecz jak to zrobić? Otóż całkiem ciekawym pomysłem wydaje się wycieczka do Wietnamu połączona z pracą. Pół roku z pewnością pomoże nam odpocząć od wszystkiego, poznać inny styl myślenia i poznać wielu ciekawych ludzi.

Podróż do Wietnamu

Na samym początku warto powiedzieć w ogóle kilka dość ogólnych wiadomości o Wietnamie. Przede wszystkim obraz wojny możemy zetrzeć z powiek – Wietnam dzisiaj to naprawdę nowoczesny kraj. Jednak pamiętajmy, że poza miastami ciągną się nieprzebrane dżungle i mniejsze wioski z pewnością nie są bogate.

Co warto zwiedzić? Na północy oczywiście Hanoi – stolicę. To, co w niej będzie najtrudniejsze to na pewno nieustanny gwar oraz azjatycki sposób przechodzenie przez ulicę, kiedy to bez mała walczymy na śmierć i życie. Ponadto śmieci – kraje południowo – azjatyckie do najczystszych nie należą. Na północy kraju warto oczywiście zobaczyć słynną zatokę Ha long – znaną głównie z Piratów z Karaibów – oraz pola ryżowe w okolicy Sapa. Przemieszczając się na południe docieramy przez modernistyczne Da Nang do niezwykłego Sajgonu, czyli dzisiaj Ho Chi Minh.

Dookoła Wietnamu

Warto jeszcze dodać, że oprócz niesamowitych atrakcji, jaki może nam zapewnić Wietnam – dżunglę, piękne plaże, ocean, pływający targ itd. to z tego kraju spokojnie możemy łatwo wybrać się na wycieczkę do Chin. Kambodży czy Laosu.

Praca w Wietnamie

No dobrze, ale co w zasadzie możemy robić w Wietnamie? Otóż warto wiedzieć, że tam bardzo poszukiwane są osoby ze znajomością angielskiego, chcące podzielić się swoją wiedzą. Jeśli będziemy mieć problemy ze znalezieniem regularnej pracy, to na pewno nie będziemy ich mieć z pracą na zasadzie wolontariatu w zamian za nocleg, towarzystwo, kieszonkowe i jedzenie. Ponadto w Wietnamie rusza turystyka oraz szeroko pojęty biznes, zatem wszystkie osoby, które potrafią fotografować, znają choć podstawy marketingu itp. na pewno nie będą się tam nudzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here