Podróże zagraniczne

W sytuacji kiedy spędzanie urlopu w ojczyźnie wydaje się być nudne, coraz częściej podejmujemy decyzję o wyjeździe za granicę. Nieznane rejony, przepiękne krajobrazy, inna kultura – to tylko kilka z czynników, które zachęcają nas na wyjazdy zagraniczne. Zastanawiasz się czy zawsze trzeba korzystać z oferty biur podróży? Nie, samodzielna organizacja wyjazdu będzie równie wielkim wydarzeniem co sama podróż. Dzisiaj podpowiemy Ci jak krok po kroku należy prawidłowo przygotować się do podróży zagranicznej. Jeżeli myślisz o tym poważnie to koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy, skorzystaj z naszych praktycznych porad i spełnij jedno ze swoich marzeń!

Cel podróży i wolne środki przeznaczone na wyjazd

Jednym z pierwszych kroków „organizacyjnych” jest ustalenie miejsca docelowego podróży oraz tego ile pieniążków możesz przeznaczyć na podróż zagraniczną. Pod uwagę weź koszty związane z transportem, noclegiem, wyżywieniem oraz innymi atrakcjami turystycznymi np. zwiedzanie muzeum czy zabytkowego zamku.
Gdzie jechać? Jeżeli Twój budżet jest ograniczony zachęcamy do tego, by wybrać się w bliższe rejony Europy, resztę świata zostaw sobie na inną okazję. Austria, Francja, Włochy, Chorwacja – to właśnie te kraje cieszą się dużą popularnością wśród turystów zarówno z Polski jak i tych zagranicznych.

Termin i czas trwania podróży

Jeżeli jesteś osobą pracującą to długość Twojej zagranicznej podróży będzie uzależniona od ilości dni urlopowych. Im jest ich mniej tym wyjazd znacznie się skróci, dlatego też zwróć uwagę na to by w przypadku np. 4-5 dni wolnych podróżować do krajów bliżej położonych w końcu jeden dzień z urlopu i tak spędzisz w samolocie lub samochodzie.
Najlepiej gdyby podróż zagraniczna trwała co najmniej 10 dni, wtedy na spokojnie zwiedzisz te miejsca, które zaplanowałeś a dodatkowo także odpoczniesz.

Podróże zagraniczne
Transport i nocleg

Lecieć samolotem czy jechać samochodem oto jest pytanie? Otóż, jak się okazuje nie każda podróż autem będzie tańsza od zakupu biletu lotniczego. Samochód należy tankować, jeśli jesteś kierowcą to zapewne wiesz jak kosztowna jest to inwestycja. Zachęcamy więc do skorzystania z usług tanich linii lotniczych, ceny biletów u najtańszych przewoźników zaczynają się już od 80 zł. Skorzystaj z porównywarki internetowej i wybierz tę ofertę, która Twoim zdaniem będzie najlepiej opłacalna.

Co do noclegu to tutaj możesz zarezerwować sobie miejsce w niedrogim hotelu ale pamiętaj by zrobić to odpowiednio wcześnie, nie czekaj do ostatniej chwili w przeciwnym razie do wyboru pozostaną Ci jedynie pokoje dla VIP-ów lub hotele zlokalizowane z dala od Twojego miejsca podróży. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z portalu „airbnb”, znajdziesz tam oferty prywatnych osób, które udostępniają turystom pokoje a niekiedy nawet i całe mieszkania.

Dopilnuj formalności!

To niezwykle ważne, czasami oprócz dowodu osobistego i paszportu wymagane jest także posiadanie wizy, warto jest także ubezpieczyć się od ewentualnych wypadków oraz kradzieży. Oprócz dokumentów zadbać należy także o zdrowie, zwłaszcza jeżeli wybierasz się w dalszy zakątek świata. Wejdź na stronę MSZ-u i sprawdź jakie szczepienia należy wykonać podróżując np. do krajów Afryki czy Azji. Nie ryzykuj – wirus może zaatakować Cię nawet w 2 tygodnie po powrocie do domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here