Rajskie wakacje

Marzysz o tygodniowym urlopie spędzonym na rajskiej plaży, pośród egzotycznej roślinności i zwierząt? Myślisz, że luksusowe wakacje nie są na Twoją kieszeń? Nic bardziej mylnego, odpoczynek na jednej z rajskich wysp w obecnych czasach jest na wyciągnięcie ręki każdego kto tylko tego chce. Co więcej nie musisz wcale wydawać majątku wystarczy, że wykażesz się pomysłowością i sprytem, poniżej znajdziesz propozycje kilku miejsc, do których warto się udać na rajski wypoczynek oraz kilka praktycznych wskazówek. Jesteś zainteresowany? W takim razie zapraszamy dalej!

Wakacje z biurem podróży czy bez?

Postanowiłeś, że w tym roku zaoszczędzisz na wakacjach? Najprostszym sposobem będzie zrezygnowanie z usług biura podróży, niekiedy koszty podróży można pomniejszyć nawet o 1000 zł. Samodzielne zorganizowanie wycieczki, nawet w najdalszy zakątek świata wbrew pozorom nie jest tak skomplikowanym procederem jak by się mogło wydawać.

Jeden z pierwszych kroków przygotowawczych jakie należy podjąć jest ustalenie kwoty budżetu domowego, przeznaczonego na wyjazd oraz miejsca wypoczynku. Być może od kilku lat już marzysz o wakacjach na egzotycznych Seszelach lub Madagaskarze? Więcej pomysłów na rajskie wakacje znajdziesz poniżej.
Kiedy już wybierzesz miejsce oraz ustalisz termin swojego urlopu, to teraz należy zająć się zakwaterowaniem. Miejsca noclegowe zarezerwować możesz poprzez bezpośredni kontakt z lokalnym hotelem lub ośrodkiem wypoczynkowym, w którym chciałbyś się zatrzymać.

Ostatni krok to zakup biletów lotniczych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą tanich przewoźników, wówczas masz możliwość zaoszczędzenia na przelocie ok. 500 zł. Potem pozostaje już tylko pakowanie i dopilnowanie pozostałych formalności związanych z dokumentami.
Pamiętaj, że samodzielne zorganizowanie rajskich wakacji wymaga poświęceń i czasu, jeżeli go nie masz lub obawiasz się czy podołasz temu zadaniu to najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup wycieczki z biura podróży.

Rajskie wakacje
Pomysły na rajskie wakacje

1. Seszele

Seszele to 115 wysp ulokowanych pomiędzy Madagaskarem a Indonezją, na wakacje tutaj możesz wybrać się o dowolnej porze roku, temperatury nie spadają poniżej 25’C.
To propozycja dla tych, którzy marzą o wakacjach na bezludnej wyspie w iście rajskich klimatach. Białe, piaszczyste plaże z dostępem do Oceanu Indyjskiego, egzotyczna roślinność i kolorowe ptaki – to musi robić wrażenie.

2. Korfu

To jedna z piękniejszych greckich wysp, piaszczysta plaża otoczona błękitnymi wodami morza oraz przepyszna śródziemnomorska kuchnia. Korfu znajduje się niedaleko, lot nie trwa długo, miejsce to jest przyjazne zarówno dzieciom jak i dorosłym.

3. Wyspy Kanaryjskie

Jeżeli marzysz o rajskich wakacjach to ta propozycja spodoba Ci się najbardziej. Ceny wycieczek poza sezonem są niezwykle atrakcyjne i kuszące. Piękne długie plaże, błękitna woda, wysokie temperatury i egzotyczna roślinność – takie właśnie są popularne i uwielbiane przez wszystkich „Kanary”.
Ciekawostka! Słynny na całym świecie archipelag Wysp Kanaryjskich składa się z 13 różnej wielkości wysp z czego tylko siedem odwiedzanych jest przez turystów – Fuerteventura, Teneryfa, Gran Canaria, La Palma, La Gomera oraz El Hierro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here