Super wakacje

Postanowiłeś, że w tym roku zamiast wakacji z biurem podróży wybierzesz się na urlop, który zorganizujesz samodzielnie, na własną rękę? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Od czego zacząć? Z naszą pomocą uda Ci się to na pewno! Poniżej znajdziesz wiele praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci niewielkim kosztem przygotować super wakacje. Jesteś ciekawy co dla Ciebie mamy? W takim razie nie przedłużamy i zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu!

Samodzielna organizacja wakacji – czy warto?

Do tej pory organizacje swojego urlopu powierzałeś profesjonalistom? Z ofert biur podróży korzysta praktycznie co drugi nasz rodak udający się na letni wypoczynek. W zależności od kierunku podróży koszt takiej wycieczki może być nawet o 1500 zł droższy niż tej przygotowanej samodzielnie.
Wakacje zorganizowane na własną rękę są nie tylko tańsze, będzie to również niesamowita przygoda życia, którą zapamiętasz na długie lata a być może nowa pasja, którą postanowisz rozwijać.
Nadal masz wątpliwości oraz obawy co do tego czy poradzisz sobie z tym trudnym wyzwaniem? Zupełnie nie potrzebnie, za chwilę pokażemy Ci jak w prosty sposób, kroczek po kroczku spełnisz swoje marzenia o super wakacjach!

Planujemy swoje super wakacje!

Co robić? Od czego zacząć? Co wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności? Takie pytania pojawiają się w głowie każdego kto tak jak Ty postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i podjął decyzję o samodzielnym zorganizowaniu tegorocznego urlopu. Zatem od tego zacząć by przygotowania wakacji zakończyły się powodzeniem?
Krok pierwszy to ustalenie kwoty pieniędzy, jaką możesz poświęcić w tym roku na wypoczynek oraz wybranie miejsca docelowego podróży. Te dwie kwestie są ze sobą ściśle powiązane, bowiem nie każdy może pojechać tam gdzie chce tylko tam gdzie może…
Super wakacje
Krok drugi to zarezerwowanie noclegu. Najprostszym a zarazem najtańszym rozwiązaniem będzie znalezienie wolnego pokoju lub całego mieszkania poprzez stronę internetową „airbnb”, która w ostatnich miesiącach bije rekordy popularności wśród polskich turystów. Na portalu znajdziesz wiele atrakcyjnych ofert, z pewnością wybierzesz lokum odpowiadające Twoim wymaganiom.
Kolejnym krokiem będzie wybór środka transportu, jeżeli wakacje zamierzasz spędzić w Polsce lub jednym z krajów sąsiadujących to nic nie stoi na przeszkodzie ku temu byś podróżował własnym autem. Jeżeli wybierasz się w nieco dalszy zakątek Europy bądź poza nią to tutaj najlepiej sprawdzi się nic innego jak przelot samolotem – opcja niezwykle wygodna i komfortowa, koszt zakupu biletów lotniczych będzie zdecydowanie dużo tańszy niż tankowanie samochodu.

Na kilka dni przed podróżą…

W tym czasie należy zająć się oczywiście pakowaniem bagaży oraz sprawdzeniem wszystkich dokumentów. Jak to robić w sposób prawidłowy, by walizki wypełnione były tylko niezbędnymi rzeczami powstało kilka odrębnych wpisów, które dostępne są na naszej stronie. Skorzystaj z umieszczonych tam wskazówek a z pewnością nic nie umknie Twojej uwadze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here