Wakacje na Kaszubach

Wakacje czas start! Już za kilka miesięcy tysiące naszych rodaków wyruszy na letni urlop. W dalszym ciągu nie wiesz gdzie jechać? Jeżeli kosztowna wycieczka z biura podróży w tym roku jest poza zasięgiem Twojego portfela postaw na jeden z najpiękniejszych rejonów w całej Polsce, znajdujący się w jej północnej części. Zastanawiasz się o co nam chodzi? Mowa oczywiście o niezwykle malowniczych, cechujących się bogatą kulturą oraz smacznymi, oryginalnymi potrawami Kaszubami! Chcesz wiedzieć co jeszcze Kaszuby są w stanie Ci zaoferować? W dzisiejszym artykule skupimy się właśnie na nich oraz atrakcjach turystycznych jakie na Ciebie czekają.
Na co zwrócić uwagę przygotowując się do wakacji? Odpowiedzi szukaj poniżej!

Piękne bo polskie!

Urlop zorganizowany w Polsce a w dodatku na własną rękę, wcale nie musi być zwyczajny i pozbawiony atrakcji. Za chwilę udowodnimy Ci, że również niewielkim kosztem można poleniuchować w pięknym miejscu.
Pisaliśmy już o wakacjach w Zakopanem i Bieszczadach, dzisiaj skupimy się natomiast na Kaszubach. Jesteśmy przekonani, że nawet nie pomyślałeś o tym by najbliższy urlop spędzić właśnie tam. Kaszuby są niezwykle interesującym regionem, tutaj zarówno zrelaksujesz się nad wodą jak i zwiedzisz wiele zabytkowych miejsc.
To jedno z lepszych miejsc do spędzenia wspólnych wakacji z całą rodziną, Kaszuby są przyjazne dzieciom – świeże powietrze, czysta woda oraz wiele innych atrakcji czeka tutaj na Twoje pociechy.

Powodów dla których warto tu przyjechać jest całe mnóstwo, my skupimy się na tych najważniejszych, pokrótce Ci o nich opowiemy tak by ułatwić Ci podjęcie ostatecznej decyzji co do tegorocznych planów wakacyjnych.

Wakacje na Kaszubach
Wakacje na łonie natury

Jesteś zwolennikiem wypoczywania nad wodą? Kaszuby zaraz po Mazurach zaskakują przepięknymi jeziorami oraz niezwykle urokliwą zieloną przyrodą. Jezioro Szczytno oraz Jezioro Raduńskie Dolne oraz Górne – to właśnie tutaj najchętniej odpoczywają fani błogiego leniuchowania. Kaszubskie jeziora pochwalić mogą się czystą wodą, przecudowną roślinnością oraz zwierzętami – na myśli mamy tutaj niepowtarzalne gatunki ptaków, niektóre z nich występują w Polsce tylko na tych obszarach. Znajdziesz tu spokój oraz ciszę o co trudno żyjąc na codzień w dużym mieście. Fani sportów wodnych mogą skorzystać z takich atrakcji jak: spływ kajakiem, pływanie łódkami, motorowerami itp. Wędkowanie o poranku cieszy się równie dużą popularnością!

Wakacje w mieście

Jak aktywnie spędzić wolny czas będąc na Kaszubach? Znajdziesz tu wiele zabytków, skansenów, muzeów oraz ciekawych budowli tak jak np. najsłynniejszy odwrócony domek w Szymbarku czy opuszczony zamek w Łapalicach. W Szymbarku znajduje się również chatka Jasia i Małgosi a także domek Czerwonego Kapturka – Twoje pociechy będą w siódmym niebie!
Będąc na Kaszubach turyści najchętniej wybierają się na długie spacery leśnymi ścieżkami co pozwala im na lepsze zapoznanie się z okoliczną przyrodą.
Niezależnie od tego jakie miasto wybierzesz na swój cel koniecznie musisz zasmakować w tutejszych potrawach. Popularny śledzik po kaszubsku, zupa rybna, plince (placki ziemniaczane) oraz prażnica, czyli jajecznika po kaszubsku – tymi specjałami najchętniej zajadają się turyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here