Tanie podróże to tanie loty i hotele w dobrej cenie! Porady jak tanio podróżować

Jak znaleźć tanie loty i hotele? Jak ograniczyć inne koszty podróży? To tylko dwa z wielu pytań, które zadajemy sobie przed wymarzonym urlopem. Przedstawiamy kilka praktycznych porad, dotyczących taniego podróżowania. Przeczytaj i dowiedz się, jak nie przepłacać za swoje wakacje.

Wyszukiwarki tanich lotów i hoteli

Czy istnieje skuteczny sposób na znalezienie hoteli i biletów na samolot za niewielkie pieniądze? Oczywiście! Tanie loty i hotele zarezerwujesz z pomocą www.ESKY.pl, czyli internetowej wyszukiwarki lotów. Jest to chyba najszybszy i najprostszy sposób na znalezienie tanich biletów lotniczych. Wystarczy, że zaznaczysz tam kierunek swojej podróży, datę i ilość osób, a wyszukiwarka znajdzie za ciebie tanie połączenia lotnicze i noclegi. Dodatkowo na stronie Esky możesz wyszukać najkorzystniejsze ubezpieczenie podróżne, dzięki czemu nie będziesz musiał się przejmować ewentualnymi kosztami leczenia czy zaginionym bagażem. Jak widać internetowe wyszukiwarki tanich lotów bardzo ułatwiają samodzielne podróżowanie, a do tego znacznie ograniczają jego koszty.

Jak rezerwować tanie loty?

Okazyjne ceny biletów lotniczych znikają bardzo szybko, dlatego aby zarezerwować najtańsze loty trzeba regularnie przeglądać wyszukiwarki. Dobrym pomysłem są także alerty cenowe, czyli narzędzia, które automatycznie śledzą koszty biletów i poinformują cię, gdy wybrany przez ciebie lot potanieje. Dzięki temu narzędziu masz szansę zakupić bilety lotnicze w najlepszej cenie, o ile nie będziesz zwlekać z podjęciem decyzji. Musisz pamiętać, że w tej branży rządzi zasada „kto pierwszy, ten lepszy” i tanie przeloty w wybranym przez ciebie terminie mogą się już nie powtórzyć.

Wiesz już gdzie szukać tanich lotów, a kiedy je rezerwować, żeby nie przepłacać? Zdecydowanie najkorzystniejsze bilety lotnicze kupisz w okresie od grudnia do końca stycznia, podczas poświątecznych wyprzedaży. Warto wtedy zaopatrzyć się w bilety na cały rok, ponieważ podczas takich promocji tanie loty w obie strony (po Europie) mogą kosztować niecałe 100 złotych.

Tanie loty a bagaż

Zanim zarezerwujesz bilety lotnicze, musisz pamiętać, że tanie linie, takie jak Ryanair czy Wizz Air, zmieniły swoją politykę bagażową i od listopada 2018 roku zlikwidowały darmowy duży bagaż podręczny. Nie oznacza to jednak, że kupując tanie loty na weekend, będziesz musiał zapłacić dodatkowo 10 euro za bagaż. Wciąż w cenie biletu możesz wnieść na pokład mały bagaż o wymiarach 35x20x20 cm, na przykład plecak, w którym spokojnie zmieścisz najpotrzebniejsze rzeczy na weekendowy city break.

Jak tanio zarezerwować hotel?

Jak wiadomo, najtańsze hotele zarezerwujesz poza sezonem, m.in. w okresie od stycznia do maja. Nie tylko unikniesz wtedy wysokich kosztów noclegu, ale także tłumu turystów przechadzających się po hotelowym holu czy oblegających basen. Kolejna rzecz, o której warto pamiętać rezerwując hotel, to lokalizacja. Często te tańsze noclegi znajdują się na obrzeżach miasta, z których trudno dojechać do centrum oraz lotniska. Dlatego przed rezerwacją należy dokładnie sprawdzić, gdzie znajduje się wybrany przez ciebie hotel. A gdzie najlepiej szukać tanich noclegów? We wspomnianych już wcześniej internetowych wyszukiwarkach, takich jak Esky, ale też na stronach typu Airbnb, gdzie znajdziesz tanie noclegi w prywatnych kwaterach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here