Wakacje autokarem

Natknąłeś się na interesującą ofertę wycieczki autokarowej? Miejsce podróży jest ciekawe a cena dosyć atrakcyjna? Masz jednak wątpliwości co do tak długiej jazdy autokarem, chcesz wiedzieć jakie są plusy oraz minusy takiego podróżowania? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które ułatwią Ci podjęcie ostatecznej decyzji, dodatkowo umieściliśmy tam kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci przetrwać tak długą podróż. Gotowy? W takim razie zaczynamy!

Dlaczego wybieramy podróże autokarem?

Najpopularniejszym wakacyjnym środkiem transportu jest oczywiście samolot, jednak nie każdy z nas lubi i powinien podróżować drogą powietrzną. Co wtedy? Wówczas do wyboru mamy dwa rozwiązania – możemy postawić na podróż samochodem bądź autokarem. Zdecydowanie tańszą opcją będzie oczywiście ta druga. Dlaczego? Koszty podróży rozkładane są po równo pomiędzy wycieczkowiczów.
Obecnie znaczna część biur podróży oferuje swoim klientom „wakacje autokarem”, cieszą się one równie dużą popularnością co te standardowe. Niestety ale ten sposób podróżowania ma swoje zalety oraz wady, o których opowiemy Ci już za chwilę.

Wakacje autokarem
Zalety wakacji autokarem

Należysz do grona tych osób, które uwielbiają podróżować autokarami? Jazda wraz z innymi turystami, niekiedy z zupełnie różnych regionów Polski może myć ciekawa. Wybór właśnie tego środka transportu ma kilka zalet, do pierwszej z nich należy zdecydowanie tańszy koszt podróży, w porównaniu do przelotu samolotem tutaj zaoszczędzić możesz nawet do 1000 zł. Jeżeli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej kup swój bilet na wakacje w opcji „first minute” czyli z kilku miesięcznym wyprzedzeniem.
Kolejną zaletą jest podziwianie widoków za okna w trakcie jazdy, zwłaszcza w momencie kiedy podróż jest długa i do innego państwa, krajobrazy widziane po drodze z pewnością na długo zapadną Ci w pamięci.
Dzisiejsze autokary niczym już nie przypominają tych, którymi podróżowali nasi dziadkowie, obecnie są to pojazdy odpowiednio wyposażone oraz dostosowane do długiej jazdy, dzięki temu podróż jest komfortowa i wygodna. Wygodne rozkładane fotele, toaleta a nawet telewizory – tak właśnie wyglądają dzisiejsze autokary.

Wady wakacji autokarem

Z wyboru tego środka transportu z pewnością nie będą zadowolone osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną lub te borykające się z problemami układu krążenia. Kolejna wada dotyczy samej jazdy, w tym wypadku musisz przygotować się na częste stanie w korkach, postoje itp. przez co koniec końców na miejsce docelowe dotrzeć możesz nawet z kilku godzinnym opóźnieniem. Warto wspomnieć również o tym, że niekiedy jazda autokarem może potrwać cały dzień a nawet i więcej.
Choć w niektórych przypadkach podróż autokarem może wydawać się męcząca i nudna to pamiętaj, że wcale nie musi tak być. Wystarczy tylko, że zaopatrzysz się np. w kilka książek lub odtwarzacz mp3. Zacznij czytać bądź podróżuj w rytmie ulubionej muzyki a zobaczysz, że nim się obejrzysz to już będziesz na miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here