Wakacje w Gruzji

Przeglądałeś oferty biura podróży i nagle natknąłeś się na przepiękne fotografie zielonych i nieco zabytkowych miejsc? To Gruzja? Myślisz sobie „Jak to? Czy to nie tam była wojna? Czy aby jest to odpowiedni kierunek na wakacyjny urlop?”. Choć kraj ten stosunkowo niedawno pojawił się nie tylko w polskich ale także i zagranicznych katalogach biur podróży to od razu zyskał całkiem sporą grupę fanów. Kto odwiedził Gruzję raz, wraca roku, bowiem pomimo ciężkiej historii państwo jest wyjątkowe pod każdym względem. Chcesz wiedzieć więcej na temat Gruzji? W takim razie zapraszamy dalej!

Czy warto pojechać do Gruzji?

Powodów dla których warto jest odwiedzić ten kraj jest wiele, z resztą zaraz Ci o nich pokrótce opowiemy. Na wstępie skupimy się jednak na bezpieczeństwie, Gruzja niestety ale nie kojarzy nam się zbyt dobrze, myśląc o tym państwie w głowie mamy obraz wojny i wielu ofiar, na szczęście te złe czasy odeszły już w zapomnienie. Dzisiaj ten niewielki kraj położony pomiędzy Europą a Azją otwiera się na świat i ludzi.

Teraz zajmiemy się najważniejszym, zastanawiasz się czym Gruzja zachęca turystów do odwiedzin? Zaczniemy od gruzińskiej kuchni – przepysznych potraw i oryginalnych specjałów. Co jest tajemnicą tak pysznego smaku? Wszystkie dania bazują na naturalnych składnikach, nie wiemy czy wiesz ale tutaj nie zna się znaczenia słowa „konserwanty”. Osoby, które były w Gruzji po powrocie ważyły parę kilo więcej!

Gruzja to także przepiękne krajobrazy, natura w tych rejonach jest niezwykle zielona i urodzajna. Widoki są przepiękne, jeżeli chcesz odpocząć w otoczeniu przyrody, w ciszy i spokoju to nie masz nad czym dłużej się zastanawiać!

Nie możemy nie wspomnieć również o tutejszej ludności, Gruzini kochają Polaków. Jest to naród przesympatyczny i nad wyraz gościnny. Ludzie otwarci są na nowe znajomości, chętnie pomagają turystom oferując im darmowy nocleg czy wyżywienie.

Wakacje w Gruzji

Czy wakacje w Gruzji są drogie?

Jeżeli na wakacje wybierzesz się z biurem podróży musisz liczyć się z tym, że za tygodniową wycieczkę zapłacisz nawet 4000 zł za osobę. Jak widać jest to dosyć kosztowna inwestycja a wynika to z tego, że Gruzja jest państwem, które dopiero niedawno dołączyły do krajów turystycznych. Turystyka miała w ten sposób pozytywnie wpłynąć na stan gospodarki państwowej i jak się okazało wpływa. Dzięki rozwoju turystyki znacznie poprawiły się standardy życia Gruzinów.
Biorąc pod uwagę dostępne atrakcje turystyczne, przyjaźnie nastawioną ludność oraz pyszne jedzenie – to tygodniowy urlop jest naprawdę warty swojej wysokiej ceny.

Chcesz zaoszczędzić trochę grosza? Nic nie stoi na przeszkodzie by wakacje w Gruzji zorganizować sobie samodzielnie na własną rękę – wiele polskich turystów wybiera właśnie takie rozwiązanie, w ten sposób nie tylko zaoszczędzą ale również i zobaczą więcej niż przewiduje program wycieczki z biura podróży.
Jednym ze sprawdzonych sposobów na tanie wakacje jest podróżowanie w większej grupie, dzięki temu koszty związane z wyjazdem takiej jak np. transport, nocleg czy wyżywienie rozdzielą się po równo pomiędzy uczestników waszego wspólnego wypadu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here