Wakacje dla seniorów

Całkiem niedawno skończyłeś sześćdziesiąt lat i właśnie z tej okazji postanowiłeś sprawić sobie mały prezent w postaci udania się na wymarzony i długo wyczekiwany odpoczynek? Nie masz pojęcia na jaki kierunek się z decydować oraz z jakiej oferty skorzystać? Dzisiaj zajmiemy się tematem wakacji dla seniorów – podpowiemy Ci z usług jakich biur podróży korzystać by wypoczynek był jak najbardziej udany i atrakcyjny. Zastanawiasz się czy wystarczy Ci oszczędności? Spokojnie, zapoznaj się z dalszą częścią naszego wpisu i sprawdź jakie warunki należy spełnić by móc skorzystań z unijnej dopłaty do wakacji.

Europe Senior Tourism, dopłata do wakacji – czy to możliwe?

Unia Europejska postanowiła zadbać o los wszystkich seniorów, w tym celu stworzony został specjalny program Europe Senior Tourism, w ramach którego seniorzy otrzymywali kwotę 150 euro (ok. 600 zł) na dopłatę do swoich zagranicznych wakacji spędzonych w Hiszpanii.

Jakie warunki należy spełnić by móc starać się o dofinansowanie z Unii?
Oferta kierowana jest tylko i wyłącznie do obywateli Unii Europejskiej, w tym Polaków, którzy ukończyli 55 lat. Wakacje organizowane są w miesiącach od października do kwietnia, czyli poza sezonem dzięki czemu seniorzy nie będą narażeni na wysokie temperatury, aura w tym okresie jest przyjazna zwłaszcza osobom starszym jak i małym dzieciom ale wróćmy jednak do naszego programu Europe Senior Tourism. Kwota 150 euro nie jest wypłacana użytkownikom wycieczek bezpośrednio do ręki, suma ta zostaje odliczona od łącznego kosztu wakacyjnego wypoczynku, który zazwyczaj waha się w granicach 500-600 euro za tydzień pobytu.

Chcesz wiedzieć jakie przywileje wliczone są w cenę wakacji? Będzie to oczywiście przelot, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie, wycieczki wraz z przewodnikiem a także stały kontakt z polskim rezydentem, który sprawuje nad turystami opiekę. Oprócz tego dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zabrania ze sobą młodszego opiekuna np. członka rodziny.

Wakacje dla seniorów

Zalety wakacji Europe Senior Tourism

Główną zaletą korzystania z programu Europe Senior Tourism jest możliwość spędzenia kilku dni wśród osób w swoim wieku, czyli innych seniorów nie tylko z Polski ale także i z innych krajów. Plan wycieczki bogaty jest w różnego rodzaju atrakcje takie jak: zwiedzanie okolicznych zabytków, naukę tańca, naukę gotowania, uprawianie bezpiecznych i odpowiednich do wieku sportów itp. Każdy z seniorów znajdzie tutaj w sam raz coś dla siebie!

Wakacje z biurem podróży

Na polskim rynku znajduje się wiele firm specjalizujących się w organizacji wycieczek tylko i wyłącznie dla seniorów. Są to wyjazdy nie tylko do polskich miejscowości ale również i tych zagranicznych, bardzo często są to wycieczki mające charakter pielgrzymki np. do Rzymu lub wypoczynku w sanatorium bądź innym ośrodku dla kuracjuszy. Seniorzy mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek np. na przelot samolotem bądź podróż autokarem.
Przy pomocy wyszukiwarki internetowej dowiedz się, które z biur podróży cieszy się największym zaufaniem wśród seniorów a także przystępnymi cenami – zapoznaj się z ich bogatą ofertą i wybierz kierunek odpowiedni dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here