Wakacje na Ibizie

Marzysz o wakacjach na słonecznej Ibizie? Plaża, morze, drinki no i oczywiście muzyka na żywo – taka właśnie jest Ibiza, określana inaczej mianem wyspy dla imprezowiczów. Co takiego ma w sobie ta hiszpańska wyspa, która co roku przyciąga do siebie setki tysięcy turystów z całego świata? Piękne widoki a może atmosfera? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu, podpowiemy Ci również w kiedy najlepiej wybrać się na urlop oraz co zrobić by wyjazd był nieco tańszy niż zakładamy. Jesteś ciekaw? W takim razie zapraszamy w krótką podróż po Ibizie!

Dlaczego Ibiza?

Może zanim udzielimy odpowiedzi na to pytanie, skupimy się nieco bardziej na położeniu geograficznym i cechach charakterystycznych wyspy. Ibiza jest jedną z wysp popularnego hiszpańskiego archipelagu Baleary. Ibiza charakteryzuje się niewielką powierzchnią, bowiem ma ona tylko 25 km szerokości i 45 km długości. Oprócz stolicy, warte uwagi są również pobliskie miasteczka – San Jose, San Juan, San Antonio oraz Santa Eulalia.
Najlepsza zabawa oczywiście na Ibizie. Ten kierunek popularny szczególnie jest wśród turystów w wieku do 35 lat, którzy szukają miejsca nie tylko do wypoczynku ale przede wszystkim do zabawy. Światowi DJ-je, kolorowe drinki i tłumy spragnionych imprezowiczów. Oprócz piaszczystych plaż zlokalizowanych nad błękitnymi wodami Morza Śródziemnego, znajdziesz tutaj wiele innych atrakcji turystycznych. Choć Ibiza słynie głównie z imprezowania to nie brakuje tu zabytkowych miejsc, z których historią powinien zaznajomić się każdy turysta.

Wakacje na Ibizie
Ibiza z biurem podróży czy bez?

Wahasz się czy w tym roku podobnie jak w poprzednim skorzystać z usług biura podróży czy iść na żywioł i samodzielnie zorganizować sobie zagraniczne wakacje? Oczywiście podjęcie ostatecznej decyzji należy tylko i wyłącznie do Ciebie, my jedynie możemy Ci podpowiedzieć na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie przygotować. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że koszty urlopu będą nieco tańsze, niż w przypadku podróżowania z biurem podróży.

Krok pierwszy to oczywiście ustalenie terminu urlopu oraz wybranie miejsca docelowego podróży, kiedy już uporasz się z tym zadaniem to teraz musisz zająć się noclegiem – zachęcamy do skorzystania ze strony „airbnb”, znajdziesz tu wiele atrakcyjnych ofert wynajmu pokoju oraz lokali. Etap końcowy to zakup biletów lotniczych oraz pakowanie walizek. Nie wiesz jak się spakować i co zabrać? Na naszej stronie znajduje się kilka odrębnych artykułów na ten temat – zapoznaj się z ich treścią i sam zobacz, że to wcale nie takie trudne 🙂

Czy wakacje na Ibizie są drogie?

Zastanawiasz się czy Twój portfel wytrzyma tygodniowy odpoczynek na Ibizie? Niestety wakacje na Ibizie w sezonie wakacyjnym to wydatek rzędu 2500-3000 zł za osobę, w dodatku latem jest tutaj dosyć tłoczno więc jeżeli masz możliwość polecamy wybrać się w te rejony po sezonie, wówczas nie tylko będzie tutaj mniej turystów ale także i ceny wycieczek będą zdecydowanie dużo niższe. Martwisz się o pogodę? Zupełnie niepotrzebnie we wrzeniu na Ibizie zarówno słońca jak i wysokich temperatur jest pod dostatkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here