Wakacje nad Balatonem

Tak jak co roku tak i w tym swój urlop zamierzasz spędzić nad wodą? Zastanawiasz się jaki kierunek wybrać? Czy postawić na nasze kochane Morze Bałtyckie a może pełne uroku Mazury? Co powiedz na wyjazd za granicę? Nie mamy tutaj na myśli wakacji na rajskiej plaży, greckiej wyspie czy innym nadmorskim kurorcie. Co powiesz na Balaton? Nazwa jest Ci znana? To największe jezioro na Węgrzech i zarazem największy zbiornik wodny Europy Środkowej. Chcesz poznać powody, dla których warto jest wybrać się właśnie na wypoczynek nad Balatonem? Zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu i sprawdź jakie atrakcje na Ciebie czekają!

Miejsce idealne na rodzinne wakacje!

Jak już wiesz Balaton jest największym jeziorem znajdującym się na Węgrzech, to tutaj w okresie wakacyjnym przybywają turyści z całej Europy tylko po to by móc wypocząć wraz z całą rodziną nad wodą. Miejsce to sprzyja nie tylko wielogodzinnemu leniuchowaniu nad wodą ale odpoczynku w ruchu. Balaton jest przyjazny nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci, które z pewnością nie będą się tu nudzić, bowiem pomysłów na spędzenie wolnego czasu nad Balatonem jest wiele. Każdy znajdzie sposób na odpowiednią dla siebie i własnych upodobań formę wypoczynku.

Dlaczego warto tu przyjechać? Powodów jest całe mnóstwo, za chwilę Ci o nich opowiemy.
Zaczniemy od najważniejszego, czyli od wielkości jeziora, jest ono tak duże, że Węgrzy nazywają go swoim morzem i jak się okazuje bardzo słusznie. Balaton bowiem pochwalić się może 77 km długości oraz 15 km szerokości. Tak duża powierzchnia sprzyja uprawianiu różnego rodzaju sportów wodnych np. wycieczek statkami, pływania motorowerem itp. Zachwyca nie tylko jego wielkość ale również i wygląd, wokół Balatonu znajduje się wiele zielonych obszarów a także piaszczystych plaż i przejrzystej, niewiarygodnie czystej wody.

Wakacje nad Balatonem

Kolejny powód to sprzyjające czynniki atmosferyczne, pogoda nad Balatonem dopisuje nie tylko w sezonie wakacyjnym w okresie od czerwca do sierpnia. We wrześniu oraz w październiku również jest szansa na przywiezienie powakacyjnej opalenizny, choć nie ma już tak dokuczliwych upałów a temperatury są optymalne to słońca w tym rejonie jest pod dostatkiem.

Balaton to nie tylko jezioro i leniuchowanie na plaży, pobliskie okolice zachęcają do aktywnego wypoczynku. Turyści tłumnie przybywają do stolicy – Siofoku, by móc pospacerować tutejszą promenadą ulokowaną pomiędzy jeziorem a przybrzeżną roślinnością. Nieopodal znajduje się również muzeum prekursora węgierskiej operetki słynnego Imra Kalmana, będąc w centrum miasta nie można nie odwiedzić wieży ciśnień, która stoi tam już od ponad 100 lat, udając się na taras widokowy przyjezdni mogą podziwiać przepiękną panoramę miasteczka i Balatonu.

Marzysz o całym dniu spędzonym na wodzie? Nad Balatonem w bardzo prosty sposób spełnisz swoje marzenie, wystarczy tylko, że wypożyczysz sobie jacht lub żaglówkę z zawodowym sternikiem i od razu możesz wyruszać w kilkugodzinną podróż po jeziorze. Cena tej przyjemności jest porównywalna do cen obowiązujących w polskich kurortach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here