Wakacje w Tajlandii

Tajlandia jest jednym z popularniejszych egzotycznych kierunków, wybieranych przez polskich turystów, którzy wakacje organizują na własną rękę bądź przy pomocy biura podróży. Tajlandia to niezwykle urokliwe miejsce na ziemi, które zachwyca egzotyczną roślinnością, przepięknymi świątyniami buddyjskimi oraz niezwykłą kulturą i historią.
O czym należy pamiętać przed udaniem się na wakacje w Tajlandii? Odpowiedź na to pytanie poznasz w dalszej części artykułu. Skorzystaj z naszych wskazówek znajdujących się poniżej a Twój urlop na pewno będzie udany!

Kiedy na wakacje do Tajlandii?

Najlepszym okresem na zwiedzanie tego pięknego kraju jest pora sucha, bowiem tylko wtedy przywita Cię tutaj ciepły letni deszczyk a temperatury na termometrach wskazywać będą ok.30’C. Pora deszczowa w Tajlandii to pora niekończącej się fali ulew. Chcesz wiedzieć jakie miesiące sprzyjają wakacjom w tym rejonie? Będą to miesiące od listopada do marca, w Polsce będzie wtedy zimno i nieprzyjemnie co z pewnością dodatkowo powinno nakłonić Cię do wyjazdu ale to nie wszystko. Podróżowanie poza sezonem ma jeszcze jedną ważną zaletę, wycieczki są zdecydowanie dużo tańsze niż w okresie wakacyjnym!

Podróż na własną rękę czy wycieczka z biurem podróży

Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzesz musisz liczyć się z tym, że podróż do Tajlandii nie należy do najtańszych inwestycji. Ceny tygodniowych wycieczek organizowanych przez biura podróży wahają się w granicach 3200-3900 zł, za osobę. W tym wypadku jednak nie będziesz musiał się martwić o środek transportu, nocleg czy wyżywienie. Pamiętaj o tym, że program wycieczki nie jest bogaty w atrakcje turystyczne, podróże organizowane są zazwyczaj do jednego miejsca, gdzie klienci spędzają swój cały urlop.
O wiele tańszą alternatywą będzie podróż na własną rękę, wówczas za bilety lotnicze w obie strony zapłacisz niecałe 1500 zł, do tego doliczyć należy oczywiście koszty związane z późniejszym zakwaterowaniem, transportem oraz wyżywieniem.

Wakacje w Tajlandii
Przed wylotem…

Chociaż Tajlandia jest krajem egzotycznym to przed wakacjami turyści nie muszą obowiązkowo się szczepić. Jednak jak to się mówi przezorny zawsze ubezpieczony, znaczna większość naszych rodaków dobrowolnie przyjmuje szczepienia przeciw WZW A i B (wirusowym zapaleniem wątroby typu A i B) a także durowi brzusznemu.

Zachęcamy także do zabrania ze sobą odpowiedniej waluty. W Tajlandii obowiązuje tzw. baht, niestety nie w każdym polskim kantorze jest ona dostępna, dlatego zalecamy by polskie złotówki wymienić na dolary a te następnie w miejscowych kantorach na lokalną walutę. Zastanawiasz się co z kartami płatniczymi? Oczywiście bez problemu możesz z nich tutaj korzystać ale musisz mieć na uwadze to, że zupełnie przypadkiem z Twojego konta może zniknąć więcej niż tego oczekiwałeś.

Niedrogi i łatwo dostępny nocleg

Tajlandia jest krajem otwartym na turystów, dlatego też i w kwestii zarezerwowania lub znalezienia noclegu nie będziesz mieć najmniejszego problemu. Hoteli oraz noclegowni jest tutaj pod dostatkiem, za jedną noc w cztero-gwiazdkowym hotelu zapłacisz niecałe 100 zł, dużo tańszym rozwiązaniem będzie wynajęcie pokoju od prywatnego gospodarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here