Wakacje w Zakopanem

W tym roku wyjątkowo postanowiłeś zamienić kierunek swojego wakacyjnego urlopu, więc zamiast nad Morze Bałtyckie wybierasz się w góry. Zakopane to jedno z najpiękniejszych miast w całej Polsce, które swym urokiem zachwyca nie tylko zimą, kiedy to pokrywa go gruba warstwa białego puchu ale także i latem, kiedy przyroda jest w pełnym rozkwicie. Jak zorganizować wakacje w Zakopanem? Co warto zobaczyć? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania oraz kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym Twój urlop będzie wyglądał dokładnie tak jak sobie wymarzyłeś.

Dlaczego Zakopane?

Zakopane, czyli stolica Tatr ze słynnymi Krupówkami to niezwykle wyjątkowe miejsce o czym świadczą tłumy turystów z jakimi można się spotkać nie tylko podczas ferii zimowych ale także i wakacji. O zimowych atrakcjach nie będziemy mówić ponieważ to zbyt oczywiste a przecież tematem dzisiejszego artykułu są wakacje w Zakopanem. Zastanawiasz się co można latem robić w górach, kiedy to wyciągi są nieczynne?

Zaczniemy od wycieczek w góry, chyba najsłynniejszą w całym Zakopanem jest oczywiście Gubałówka, czego najlepszym dowodem są długie kolejki po bilety na kolejkę linową. Uwaga! Bilety na wjazd na górę zamów lub zarezerwuj wcześniej poprzez oficjalną stronę internetowa!
Kiedy już znajdziesz się na szczycie, widok Tatr jaki będziesz mógł podziwiać z pewnością Cię zachwyci. Przepiękna przyroda, otoczona górami oraz szlakami i góralskimi chatami – to właśnie zobaczysz!
Skoro już jesteśmy przy Gubałówce, to teraz przeniesiemy się pod górę, tutaj czekać będzie na Ciebie a w zasadzie na Twoje pociechy, całkiem pokaźnych rozmiarów zjeżdżalnia o wdzięcznej nazwie Góralski Ślizg.

Będąc w Zakopanem nie możesz także przejść obojętnie obok odwróconego drewnianego domu – choć to nie jedyny tego typu domek w Polsce to wzbudza sobą duże zainteresowanie.
Nasze kochane Krupówki – miejsce tętniące życiem przez cały rok, kupisz tu nie tylko oryginalne, ręcznie wykonane pamiątki ale zasmakujesz najlepszego oscypka w całym Zakopanem!
Świeże górskie powietrze oraz słoneczna pogoda sprzyjają długim wędrówkom górskimi szlakami czy po znajdujących się w tych rejonach parkach narodowych.

Wakacje w Zakopanem

Co z noclegiem?

W przypadku Zakopanego wybór jest naprawdę przeogromny, od cztero-gwiazdkowych hoteli po domki letniskowe i pokoje wynajmowane u prywatnych gospodarzy.
Ceny wynajęcia domków, za jedną dobę zaczynają się już od 40 zł (za osobę) – jak widać koszt jest niewielki. Nieco droższe będzie zakwaterowanie w hotelu.

Kiedy zarezerwować sobie nocleg? Najkorzystniejszym rozwiązaniem zarówno dla Ciebie jak i Twojego portfela będzie jeżeli pierwsze kroki w tym kierunku podejmiesz jeszcze w sezonie zimowym, na przełomie lutego i marca, wówczas ceny są przystępne a i oferta jest zdecydowanie bogatsza. W sytuacji kiedy poszukiwania zakwaterowania rozpoczniesz tuż przed sezonem wakacyjnym musisz się liczyć z tym, że do wyboru pozostaną Ci jedynie najdroższe pokoje, nie koniecznie zlokalizowane w pobliżu centrum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here