Wczasy w Kambodży

Każdy zapewne doskonale wie, jak świetnie wpływają na nas podróże. Uczymy się radzić sobie w trudnych sytuacjach, rozwiązywać skomplikowane problemy, znajdować rozwiązania oraz wzmacniamy pewność siebie a co więcej – świetnie się bawimy. Warto zatem choć raz zrobić sobie dłuższe, tak choćby trzymiesięczne wakacje i … połączyć je z pracą.

Kambodża – idealne miejsce na start

Na początek warto rozważyć Kambodżę, Dlaczego akurat to miejsce na mapie świata? Otóż przede wszystkim w Kambodży na pewno nie będziemy się nudzić. Państwo to zasłynęło z majestatycznego kompleksu świątynnego Angkor Wat, pięknej, azjatyckiej dżungli oraz piaszczystych plaż. Warto jeszcze dodać, że Kambodża sąsiaduje albo znajduje się w pobliżu wielu pięknych krajów, które także zdecydowanie warto odwiedzić. Wśród nich wymienić można chociażby Tajlandię, Laos, Wietnam. Ponadto w tej części Azji bardzo łatwo można złapać okazje na tanie linie azjatyckie w związku z czym zwiedzenie Hongkongu, Chin czy Filipin też nie będzie stanowiło większego problemu.

Praca na wyjeździe

Jak jednak możemy pracować na takim wyjeździe? Otóż możliwości jest naprawdę dużo. Przede wszystkim można spróbować lokalnej odmiany wolontariatu – za pomoc w szkole czy w sierocińcu albo przy schronisku czy też pracę z reklamą dla pewnej rodziny możemy uzyskać już darmowy nocleg i pożywienie a często nawet kieszonkowe. Oczywiście poszukiwane są także osoby ze znajomością angielskiego, fotografii albo umiejętnością obsługi social mediów, tworzenia stron internetowych, reklam itd. Zawsze także zostaje możliwość pracy w hotelu.

Warto także dodać, że przedstawiciele pewnych zawodów jak lekarz, pielęgniarka, tłumacz itp. zawsze znajdą pracę. Można także pracować jako freelancer w tym okresie. Takich wolnych prac znajdziemy dużo szczególnie właśnie w sektorze związanym z reklamą, tworzeniem stron internetowych, reportażem, fotografią, dziennikarstwem itp.

Podsumowując – warto spróbować! Pracę i wyjazdy da się pogodzić, tylko trzeba trochę fantazji i odwagi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here